Onko Suomessa normaali

ratissa sairaskohtauksia saava ja toisen hengiltä saanut saa pitää ajokorttinsa? http://fi.wikipedia.org/wiki/Kimmo_Sasi
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Noilla herroilla on vain eri laki.

Äänestä

Kimmo Sasi on KANSANEDUSTAJA joten sitä kohdellaan oikeudessa silkkihansikkain.

Äänestä

Väärin on. Myös huumeiden kanssa pelleilleeltä repeleelta pitäisi poistaa ajo-oikeus iäksi sekä mielenterveysongelman diagnoosin saaneet henkilöt sekä masentuneet automaattisesti ikuiseen ajokieltoon.

Äänestä
  • Ei nyt ihan niinkään. Tutkitusti reilusti yli puolet aikuisista on joskus käyttänyt jotain huumetta, eli melkein kaikilta kortti pois? Sen lisäksi liikenteessä moni ajelee ihan laillisesti huumepäissään, ei se resepti asiaa muuta...

    Äänestä

Sasilla menee lujaa kun uusi nainenkin ajossa.

Äänestä

Kyseessä on aivan normaali käytäntö.Sairauskohtauksia saa saada ajon aikana. Valehtelu on myös sallittua.

Äänestä

Mitä väärää hän on tehnyt? Saanut sairauskohtauksen?

Äänestä
  • ymmärtänyt edes kysymystä.

    Äänestä

  • Et_sitten kirjoitti:

    ymmärtänyt edes kysymystä.

    Eli hän ei ole tehnyt mitään väärää.

    Äänestä

Eipä erästä Tonyakaan pahemmin rangaistu ammuskelusta

Äänestä
  • eläs puhu pahaa kuolleista. ja tonya tarvittais tänäpäivänä. kuten erästä marskia.

    Äänestä

  • tympääntynyt kirjoitti:

    eläs puhu pahaa kuolleista. ja tonya tarvittais tänäpäivänä. kuten erästä marskia.

    Eikös halme ollut täyshomo ja narkki, marskista en tiedä.

    Äänestä

Kokoomushomot saa tehdä mitä tykkää, vaikka hakata naapurin kuoliaaksi!
tappaa toisia autolla ym. Kieroa!
Kokoomushomot saa myydä tai lahjoittaa Kansan Omaisuutta ulkomaisille sijoittajille, kaivokset, mineraalit, metsät, valtion yhtiöt, ym. Ym.
Veikkaan että kokoomushomoja syyhyttää päästä kohta lahjoittamaan Talvivaara ulkomaille kunhan ensin saadaan veronmaksajien rahoilla kuntoon!
Presidentti Koivisto avasi pandooran lippaan ja päästi Kokoomushomot hallitusvastuuseen! Saatanan Idiootti! Sasi, sasi, sasi, sasi, sasi.

Äänestä
  • On osoittautunut, että hän ei ole tehnyt mitään väärää. Mikä on siis ongelmasi?

    Äänestä

Sairaskohtauksen saanut saa minimissään 2kk ajokiellon autotomaattisesti, jonka jälkeen kortin jatkosta päätetään tapauskohtaisesti. Saikohan Kimmo edes tuon 2kk?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käytäntö_että kirjoitti:

ratissa sairaskohtauksia saava ja toisen hengiltä saanut saa pitää ajokorttinsa? http://fi.wikipedia.org/wiki/Kimmo_Sasi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu