Venäjän kansallismieliset ja nationalistit

ovat kommentoineet Nemtsovin ampumista
provokaatioksi ja Venäjän sisäisiin asioihin
puuttumisessa.Nemtsow oli vaaraton
Venäjälle ja mitä ilmeisimmin murhan
suorittivat ulkopuoliset ulkomaalaiset
tappavat.Yhden variksen kuolema on
merkityksetön Venäjän Suurvallalle ja
Neuvostoliiton aikoina tuhansia provo
kaattoreita ammuttiin leireillä eikä kukaan
nostanut meteliä moisista tyhjäntoimittajista
Venäjän turvallisuuspalvelu saa tekijät kiinni
ja Venäjä palaa normaaliin arkeen
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ja mitä ilmeisimmin murhan suorittivat joko Putinin viranomaiset tai hänelle uskolliset muut pyssymiehet!

Ei ole kyse siitä, että oliko Nemtsov vaarallinen vai ei! Putin nyt vain ei halua sallia poikkipuolisia mielipiteitä. Nemtsov kirjoitti jopa kirjan Putinista.Ihme, että se julkaistiin!

Äänestä

Varmaan saavat kiinni ,ihan eri asia haluavatko saada kiinni oikeita tekijöitä.Tuskin haluavat ?

Oikeat murhaajat on hyvin turvassa leveälakkisten kaluunaherrojen ympäröiminä.

Äänestä

Nato trollallaa,nato trollaalaalei.

Äänestä
  • Taitaa olla se viskipullo jo puolessavälissä kun poliittinen murha panee Tiltun noin laulamaan?

    Äänestä

Juu juu, aivan noin Putsini on laskelmoinut ihmisten ajattelevan. Blaa blaa harmia tulee kun Nemtsov murhataan blaa blaa minua syytetään voi voi tsat tsat tsaa, uskokoon ken tahtoo. Ihmiset nukkuu ruususen unta vaikka päivästä toiseen kerrotaan mr Paskanpuhujan kertomuksia esim Ukrainasta iltasaduiksi.Toivottavasti Putin saa äkkiä itsensä kiinni ja kaltereiden taakse.

Äänestä
  • Nyt taisi se viskipullo tulla kumotuksi kokonaan? Teksti oli jo sellaista...

    Äänestä

  • Teistä kukaan ei ymmärrä mitään.Kysykää Sini Kukka Saarelta.Hänellä on paras tieto.Tosin hieman kokoomus-väritteinen mutta ei se haittaa.Toinen vaihtoehto on Torsti Siren.Kysykää häneltä kuka tappoi Nemtsovin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Russiapolitics kirjoitti:

ovat kommentoineet Nemtsovin ampumista
provokaatioksi ja Venäjän sisäisiin asioihin
puuttumisessa.Nemtsow oli vaaraton
Venäjälle ja mitä ilmeisimmin murhan
suorittivat ulkopuoliset ulkomaalaiset
tappavat.Yhden variksen kuolema on
merkityksetön Venäjän Suurvallalle ja
Neuvostoliiton aikoina tuhansia provo
kaattoreita ammuttiin leireillä eikä kukaan
nostanut meteliä moisista tyhjäntoimittajista
Venäjän turvallisuuspalvelu saa tekijät kiinni
ja Venäjä palaa normaaliin arkeen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu