Putleri on pitänyt toimillaan tuosta asiasta huolen. Paras Natolinjan puolustaja Suomalaisille ikinä. Olisimme voineet olla EU.n helmoissa melko turvassa, ellei Putin olisi alkanut liittämään noita ei Natomaita Venäjään.
Seuraava hallitus liittää Suomen Natoon...
Natoon
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
NATO operaatiot eivät ole ikinä kohdistuneet NATO maahan, vaan siihen maahan joka poliittisesti on ollut kiinnostunut saamaan tukea NATO joukoilta. Katso nyt viimeisiä operaatioita joissa on olleet, Afganistan, Irak, Libya ja Syyria. Mikä näistä on nato maa ?
Karrikoidusti voisi sanoa että suurin uhka Suomen turvallisuudelle olisi NATO jäsenyys, koska se toisi vastakkainasettelun ja NATO ei ole ikinä puolustanut jäsenmaataan.
"Katso nyt viimeisiä operaatioita joissa on olleet, Afganistan, Irak, Libya ja Syyria. Mikä näistä on nato maa ?"
Afganistaniin ja Libyaan Naton valtuutti YK. Irakiin hyökkäsi USA Englannin
avustamana. Nyt siellä toimii terrorisminvastainen koalitio, ei Nato
Syyriassa Nato ei ole toiminut lainkaan. Kyse on terrorismin vastustamisesta ja kriisinhallinnasta.
Olet tyypillinen tiltu, jolta puuttuvat alkeistiedotkin.