Taas provosoiva otsikko . Mihinkä Venäjän pitäisi herätä? Nemtsov oli johtavissa tehtävissä sekasooron aikana. Hänen poliittinen paino oli nolla mutta sen sijaan kuolleesta Nemtsovista länsi on heti tehnyt Putinin "verihallinnon" uhrin. Itse asiassa hänet tapettiin juuri länsimaiden tilauksesta. Herätkää hyvät ihmiset, teidät aivopestään. Luodaan haluttu mediakuva hyväksikäyttäen ihmisten tietämättömyyttä.,
Nemtsov ei ollut mikään oppositio
dhdfhgdfgvfdjk
958
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kaikki julkiset puheenvuorot asian tiimoilta Suomessa ovat tietysti noudattaneet uskollisesti läntistä käsikirjoitusta. Millaisia sätkynukkeja suomalaisista onkaan tullut. Säälittävää, surullista.
"Millaisia sätkynukkeja suomalaisista onkaan tullut."
Onko historiassa ollut jakso jolloin suomalaiset eivät olisi olleet sätkynukkeja? On ainakin meikäläiseltä mennyt ihan ohi.
Minä en usko, että lännellä kun Putinillakaan on näppejänsä pelissä tässä murhassa. Veikkaan itse, että joku venäläinen Putiniin kyllästynyt rikollispoppoo on murhan takana. Ideana ehkä saada kansa Putinia vastaan.
Taisi olla Puttinin murharyhmät murhan takana niin kuin aina ennenkin!!
Pietarin trollitehtaan ääni kuuluu taas aloittajan viestissä.
Olet trolli. Paljonko saat rahaa työstäsi?
Joo...tänään aamuteeveessä tuli jo selväksi että ei ollut "oppositiota", koska kaveri ei ollut ns. virkaa tekevä poliitikko. Eli oli vain "joku" joka ilmaisi mielipiteensä.
Trollin alkuperäiseen kirjoitukseen en yhdy!!!
-- muistelen sillon 90-luvulla , nemtsov ja putin molemmat pyörivät siinä jeltsinin ympärillä ku kaksi pystykorvaa ,ootellen kummalle Boris heittää luun.
Ei ollut!
Ei toiminut duuman oppositiossa.
3.3.2015
3.3.2015 20:44
Joo...tänään aamuteeveessä tuli jo selväksi että ei ollut "oppositiota", koska kaveri ei ollut ns. virkaa tekevä poliitikko. Eli oli vain "joku" joka ilmaisi mielipiteensä.
Trollin alkuperäiseen kirjoitukseen en yhdy!!!