Keskustan vaaliraha-/taulusotkut jatkuvat

Kuinkahan kauan näitä keskustan sotkuja käsitellään eri tuomioistuimissa. Varmaan nyt vaalien alla rauhoittuu, mutta uutta rahaa parhaillaan kerätään eduskuntavaalikassaan.
Tuskinpa keräykset ovat puhtoisia nytkään. Kyllä kansa muistaa.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015030419297250_uu.shtml
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kepu ei ole puolue. Kepu on rosvokopla

Äänestä

"Vihriälä sai vaalirahasotkun yhteydessä tuomion lahjuksen ottamisesta ja virkavelvollisuuden rikkomisesta toimistaan, joihin liittyi epämääräisiä taulukauppoja. Muotokuvatilauksesta nousi kohu, ja Pihlajamäki päätyi perumaan hankinnan."


Tuostahan nousi aikanaan kova mediakohu ja idioottimainen keputurhuus (30 000 euron teos Vihriälästä) jouduttiin panemaan jäihin ainakin siltä osin, ettei hanketta toteutettu noin kalliina kepukähmintänä. Ilman median panosta kai tuokin raha olisi tuhlattu tuohon?

Lukekaapa varsin kyseisestä taiteilijasta enemmänkin....

Äänestä
  • On tosiaan perin kummallista, että tuomitusta rikollisesta (Jukka Vihriälä) maalattaisiin 30000 eurolla muotokuva. Kohta kaikki vankilakundit haluaisivat varmaan, että heistäkin maalattaisiin kuvia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepu_lyö_päin_taulua kirjoitti:

Kuinkahan kauan näitä keskustan sotkuja käsitellään eri tuomioistuimissa. Varmaan nyt vaalien alla rauhoittuu, mutta uutta rahaa parhaillaan kerätään eduskuntavaalikassaan.
Tuskinpa keräykset ovat puhtoisia nytkään. Kyllä kansa muistaa.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015030419297250_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu