Eduskunnan kyselytunti klo 16.00

Voi olla aika mielenkiintoinen tänään.
23135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Hyvä katsotaan mitä sieltä tulee. Että silleen.

Äänestä

Eduskunnan kyselytunnit ovat lähinnä irtopisteiden keruuta äänestäjiltä. Sali tyhjenee aina kun kamerat sammuvat.

Äänestä

Kokoomuslainen sos ja tervministeri lääkäri Laura Räty länkyttää että sotella turvataan muka palvelut kaikille tasapuolisesti. Sotehan on nimenomaaan tehty säästöjen aikaansaamiseksi ja tarkoittaa siten että terv ja sosiaalipalvelut keskitetään suurille terveysasemille joihin sitten ihmiset joutuvat rahtautumaan pitkien matkojen takaa.

Äänestä

"Eduskunnan kyselytunnit" ..Tarkoitat varmaan valehtelijoiden klubia ? hyvää viihdettä, totuus kaukana :)

Äänestä

Kokoomus ja Stubb haluavat yksityistää terveyspalvelut.

Äänestä
  • Voitot maksimoidaan laadun kustannuksella ja viedään veroparatiiseihin. SINÄ maksat!!!

    Verorahoja ei tietääkseni kerätä voitontavoittelua varten.

    Äänestä

  • Veropartiisiyhtiö Attendo on jo saanut asiakkaita kuntien keskuudesta. Siitä se alkaa.

    Äänestä

  • jjdsgd kirjoitti:

    Veropartiisiyhtiö Attendo on jo saanut asiakkaita kuntien keskuudesta. Siitä se alkaa.

    Kunnat voitaisiin lakkauttaa, kun eivät enää halua hoitaa perustehtäviä!

    Äänestä

  • Siellä on kokoomus ja kepupäättäjät sekoilemassa.

    Äänestä

  • On se kumma, että pitää nykyisin olla pakko kieliä opiskeltavina. Eikö ne pakot kuulu menneisyyteen ? Ainut pakko on kuolla aikanaan muita pakkoja ei ole eikä saa olla vapaassa maassa. Että silleen.

    Äänestä

  • Onko sulla huono kielipää?

    Äänestä

  • No voi härre gyd. Vot vot harasooo. että silleen.

    Äänestä

  • sdruret kirjoitti:

    Onko sulla huono kielipää?

    Itse voin kertoa, että itkin monta päivää, kun minut suomenkielisen kansakoulun (4 v.) laitettiin ruotsinkieliseen keskikouluun. Viidennellä luokalla äidinkielen ope sanoi, että minulla on luokan paras äidinkielentaito! Se oli tullut aika kevyesti, koska kirjoja en ole koskaan jaksanut lukea.

    Äänestä

vain persuja äänestämällä voitte enää vaikuttaa!!!

Äänestä

Tiilikainen heitti pahan Stuppille. Että silleen.

Äänestä

Missäs Sanni on?

Äänestä

reteilevät 9e orjatyövoimalla paraikaa?

Äänestä
  • mutta hei otetaan lisää työttömiä tänne!!

    Äänestä

Samaa paskaa ja inttämistä ,pitäs tehdä uusinta koko porukalle, entiset kortistoon...

Äänestä
  • ja maanpettureilta eläkkeet pois!!

    Äänestä

PS, SDP; Vasemmistoliitto ja rkp seuraavaan hallitukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muistutuksena kirjoitti:

Voi olla aika mielenkiintoinen tänään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu