an pakkoruotsialoitteen käsittelystä?
Onko ammattimaista journalismia olla hiiskumattaka
UskomatonPropagandaMedia
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/743088/Perussuomalaiset jatkoi pakkoruotsirummutusta loppuun asti
STT teki jutun ja otsikossa homorummutus-parodiaa.
On todellakin syvä mediahiljaisuus, Kuin konsanaan DDR:ssä jossa jokainen vapauden sana oli kauhistus. On ne niin Charlie niin Charlie
Päämedia eli YLE ja HS ei suvainnut kirjoittaa edes YHTÄ uutista keskustelusta!? Samaan aikaan sivut olivat täynnä turhanpäiväisä pikku-uutisia ja erityisesti Ruotsin leikkikuninkaallisten esiintymisistä.
Kyse on TIETOISESTA svekomedian taktiikasta pimittää niille liian arka aihe lukijoilta. Tyypillistä raukkamaista svekoilua taas kerran!
Myös leikkikuninkaallisten, opetusministerin, ulkoministerin ja yritysväen vierailu on TIETOISTA tälle aijankohdalle. Samalla yritetään luoda niille suomalaisille, jotka eivät ruotsia osaa ja eivät pysty huomaamaan propagandaa, "positiivisia mielikuvia" siitä, miten "suhteet toimivat molempiin suuntiin - Ruotsissakin arvostetaan suomalaisuutta niin paljon, että oikein Itä-Suomessa nyt vieraillaan..
Olet aivan oikeassa. Median kielipropagandaan kuuluu kaksi päätaktiikkaa: Kielikeskustelun sensuuri ja ruotsalaisuuden yletön esiintuominen. Siinä ohesa haukutaan pesuja, koska he puolustavat suomenkielisten oikeuksia.
Tätä on elämä svekokratiassa....