RT totta puhhuu, YLE valehteleepi

Totta puhhuuvat siellä RT-knavalla. YLE sen kun valehteleepi. Savon ukko tämän ymmärtää kun enklatia ymmärtääpi.

Savon ukko katselleepi nykynäkymillä pelkkästän RT-kanavaa. Siellä ne tottuudet tuodaanpi julki.

http://rt.com/on-air/
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taitaa tulla samaa valetta, mutta eripuolelta niin YLEtä kuin RT:ltä.

Totuus on sodan ensimmäinen uhri

Äänestä

Molemmilta puolilta tulee silkkaa paskaa. Tietoja yhdistelemällä ja järkeä käyttämällä, saattaa päästä kansalainenkin jonkinlaiseen totuuden siemeneen kiinni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SavoUkko kirjoitti:

Totta puhhuuvat siellä RT-knavalla. YLE sen kun valehteleepi. Savon ukko tämän ymmärtää kun enklatia ymmärtääpi.

Savon ukko katselleepi nykynäkymillä pelkkästän RT-kanavaa. Siellä ne tottuudet tuodaanpi julki.

http://rt.com/on-air/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu