Ruotsi hyökkää Ukrainassa

Venäjän lähetystö paljastaa karmean totuuden: Ruotsi etunenässä Ukrainan taisteluissa. Suomikin on tyytynyt vain aseistamaan Kiovan fasisteja.
Sääliksi käy pres. Putinia kun jopa yli 200 vuotta ilman sotaa elänyt Ruotsikin on taas aktivoitunut taisteluun Venäjää vastaan.
13147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ruotsihan on tunnetusti aggressiivinen maa! :D

Äänestä
  • Olen hyvin järkyttynyt. Annan pari kolikkoa keräykseen, jolla tuetaan Ruotsin poikien agressiivista armeijaa. Onko sukellusveneet oikealla paikallaan taas?

    Äänestä

  • No tässä se taas näkyy, kuinka tärkeää on osata ruotsinkieltä Ihan kansainvälinen uutinen, josta saa tolkun, jos muistaa en- ja ett- suvut.
    En muista ett sukellusveneestä haittaakaa olis.

    Äänestä

Olis huima skenaario. Ruotsi ottas hallintaansa Ukrainan. Ryssällähän on eksklaavi Kaliningrad. Taitaa olla jopa ruotsalaisille ylivoimainen hanke.

Äänestä

Rauhan Nobelistit ja humaanit hurrit ovatkin ihan oikeasti maailman suurin asetuottaja asukaslukuun verrattuna.

Äänestä

Kun Neuvostoliitossa rakennettiin sosialismia, koko maailma vainosi ja uhkasi venäläisiä.
Nyt Venäjällä rakennetaan kapitalismia, ja koko maailma vainoaa ja uhkaa. Nyt vainoajiin on liittynyt jopa sosialidemokraattinen Ruotsikin.

Äänestä
  • Kapitalismia? Putin on MAFIApomo.

    Äänestä

Jos Suomi tekee Ruotsin kanssa sotilaallisen liiton, vedetäänkö nuoret suomalaiset miehet mukaan Ruotsin militaristisen seikkailupolitiikan aiheuttamiin konflikteihin?

Äänestä
  • Ei missään tapauksessa, "nuoret Suomalaiset miehet" jäävät kotiin äitien avuksi. No joitakin Suomen Sisulaisia ja Persuja voi lähteä, ja hekin vapaaehtoisesti. Ja muutama RKP. stä. Eli ole rauhassa, Suomen pullamössykät nuoret miehet saavat olla kotona. ( Olipa muuten pelottava ajatus, voi vittu, on noita typeriä ihmisiä... siis trolleja, keksikää nyt jotakin fiksumpaa, eihän tuota voi nauramatta lukea:)

    Äänestä

Ei miehiä mutta Suomi valtiona kylläkin. Ruotsalaiset saavat käyttää kasarmejamme esim. harjoituksiinsa, voivat simuloida täällä Ukrainaa.

Äänestä

Ruotsin sotalippu on valkoinen ja noilla sekundarussakoilla taitaa
olla sama lippu käytössä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KaarleKustaa kirjoitti:

Venäjän lähetystö paljastaa karmean totuuden: Ruotsi etunenässä Ukrainan taisteluissa. Suomikin on tyytynyt vain aseistamaan Kiovan fasisteja.
Sääliksi käy pres. Putinia kun jopa yli 200 vuotta ilman sotaa elänyt Ruotsikin on taas aktivoitunut taisteluun Venäjää vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu