Metsolan Antin kaksi volvoa

kelju77

Huomasin jo muutamia vuosia sitten sarjaa DVD:ltä katsellessani, että Antin volvon rekkareita ainakin oli kahdet. ONH-81 ja OTI-169.

12

4847

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Opivankenopi

      Meinaatko sitä legendaarista 140-sarjan Volvoa?

    • takatuupparit

      Pöllityt rekkarit jostain mossesta!

    • juujoojuu

      Lainaan tätä keskustelua, mutta nyt kun katsoin sarjaa "silläsilmällä" keskittyen autoihin ja lähinnä Erkin volvoihin niin huomasin että se 740 vaihtuu kyllä monesti siinä sarjan aikana. Yhdessä kohdassa Erkin peruuttaessa Leppävaaran pihassa on kontin päällä pieni lippa ja merkit puuttuu kontista. Seuraavassa kohdassa lippa puuttuu ja kontissa on kromiset volvo 740GLE merkinnät.

    • erkinvolvo

      saman olen huomannu kans erkin volvoissa toinen missä on lippa ja ei merkkejä tunnistaa äänestäkin että on diesel moottorilla kun taas toinen jossa on merkit mutta ei lippaa niin on bensa koneella

    • Urjan_pelle

      Arvo Iivarinpoika Vanhasen mopo, merkki ja vuosimalli.

    • autokauppa

      Se on käyny autokaupoilla

    • Kuollutnauta

      Annigin kuolleen lehmän lehmän vei auto jonka rekisterinro oli BFC-776

    • Anonyymi

      MISSÄKÖHÄN TÄTÄ NYKYÄ ON 740 SARJALAINEN JOKA METSOLOISSA JA MISSÄ SE 140-SARJALAINEN

      • Anonyymi

        Ainakin se 740 on rekisterissä vielä.


    • Anonyymi

      Metsolan Antti lähti myös ystävänsä kanssa jänismetsälle ja otti mukaansa päällekkäispiippuisen haulikon. Tullessaan reissusta takaisin hänellä olikin rinnakkaispiippuinen haulikko.
      Kuten nuo autoasiatkin minua kiinnostaisi, että miten sitä sarjaa on oikein tehty ja miten ihmeessä esineet ja asiat voivat samassa tilanteessa vaihtua niin usein?
      Sarja oli todella hyvä aikanaan en sitä sano. Ihmettelen vain miten tällainen huolimattomuus sarjan teossa oli mahdollista ja sen antaa olla vielä leikkaamattomana jaksossa sellaisenaan.
      Ihan sama jos nykyään Mielensäpahoittaja lähtisi punaiseen "eskorttiin" vaihtamaan syyläriä ja samassa jaksossa tulisi kotiin keltaisen datsun 100A.n kanssa ja kehuisi lopuksi "no sainpahan sentään sen jakohihnan vaihdettua tällä reissulla"

    • Anonyymi

      Stigu tuli armeijasta lomille juurikin Datsun 100A:lla - tai voi olla että se oli sen toisen heebon.

    • Anonyymi

      Stigu tuli Honda Civicillä..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      46
      7475
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4123
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3645
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3150
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2826
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      53
      2399
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      53
      2327
    8. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      38
      2281
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2278
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2256
    Aihe