Metsolan Antin kaksi volvoa

kelju77

Huomasin jo muutamia vuosia sitten sarjaa DVD:ltä katsellessani, että Antin volvon rekkareita ainakin oli kahdet. ONH-81 ja OTI-169.

12

4911

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Opivankenopi

      Meinaatko sitä legendaarista 140-sarjan Volvoa?

    • takatuupparit

      Pöllityt rekkarit jostain mossesta!

    • juujoojuu

      Lainaan tätä keskustelua, mutta nyt kun katsoin sarjaa "silläsilmällä" keskittyen autoihin ja lähinnä Erkin volvoihin niin huomasin että se 740 vaihtuu kyllä monesti siinä sarjan aikana. Yhdessä kohdassa Erkin peruuttaessa Leppävaaran pihassa on kontin päällä pieni lippa ja merkit puuttuu kontista. Seuraavassa kohdassa lippa puuttuu ja kontissa on kromiset volvo 740GLE merkinnät.

    • erkinvolvo

      saman olen huomannu kans erkin volvoissa toinen missä on lippa ja ei merkkejä tunnistaa äänestäkin että on diesel moottorilla kun taas toinen jossa on merkit mutta ei lippaa niin on bensa koneella

    • Urjan_pelle

      Arvo Iivarinpoika Vanhasen mopo, merkki ja vuosimalli.

    • autokauppa

      Se on käyny autokaupoilla

    • Kuollutnauta

      Annigin kuolleen lehmän lehmän vei auto jonka rekisterinro oli BFC-776

    • Anonyymi

      MISSÄKÖHÄN TÄTÄ NYKYÄ ON 740 SARJALAINEN JOKA METSOLOISSA JA MISSÄ SE 140-SARJALAINEN

      • Anonyymi

        Ainakin se 740 on rekisterissä vielä.


    • Anonyymi

      Metsolan Antti lähti myös ystävänsä kanssa jänismetsälle ja otti mukaansa päällekkäispiippuisen haulikon. Tullessaan reissusta takaisin hänellä olikin rinnakkaispiippuinen haulikko.
      Kuten nuo autoasiatkin minua kiinnostaisi, että miten sitä sarjaa on oikein tehty ja miten ihmeessä esineet ja asiat voivat samassa tilanteessa vaihtua niin usein?
      Sarja oli todella hyvä aikanaan en sitä sano. Ihmettelen vain miten tällainen huolimattomuus sarjan teossa oli mahdollista ja sen antaa olla vielä leikkaamattomana jaksossa sellaisenaan.
      Ihan sama jos nykyään Mielensäpahoittaja lähtisi punaiseen "eskorttiin" vaihtamaan syyläriä ja samassa jaksossa tulisi kotiin keltaisen datsun 100A.n kanssa ja kehuisi lopuksi "no sainpahan sentään sen jakohihnan vaihdettua tällä reissulla"

    • Anonyymi

      Stigu tuli armeijasta lomille juurikin Datsun 100A:lla - tai voi olla että se oli sen toisen heebon.

    • Anonyymi

      Stigu tuli Honda Civicillä..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2109
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1550
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1319
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      238
      1211
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1170
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1041
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      248
      991
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      926
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe