2015-2016 kohti uutta katastrofia

Molenakki

Sydän pamppaillen olen seurannut uutisia PullaSorsien hankinnoista ensi kaudelle. Kuin kopio viime keväältä. Tuli Numppaa Tukoa, Molenakkia ja Läskiä. Nimet vaihtuu mutta samaa sontaa taas tulossa.
Mihin unohtui nöyryys ja pitkäntähtäimen suunnitelma. Hankittiinko työtäpelkäämättömiä lähitulevaisuuden pelimiehiä? No ei todellakaan.
Vaikka olisi kuinka Seliniä, Pikkaraista, Rintasta ja Helmistä valmennusportaassa niin ei noilla rakennuspuilla kesää tehdä. Tekohengitys jatkuu. Sijoitus ensi kaudella max 12.

6

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Söteemisinnekin

      Ei hyvältä näytä ei. Pelataanko ensi kaudella pappalätkää tyyliin Numppa-Perrin.

    • hjhsjka

      Joo voi tulla Tepsille taas pitkä ja murheellinen kausi. Konkarit ei enää tuosta nuorene ja Selinillä on ehkä liian iso urakka saada edes välttävästi toimiva pelisapluuna taottua päähän koko joukkueelle.

    • Nikke2x

      Pelit alkaa 2 viikon päästä ja nimet on kovat selässä. Hienoa että joukkueessa on hyviä ja mielenkiintoisia pelaajia.

    • Voivempula

      Seuraavat kolme peliä ratkaisee mihin suuntaan kausi kallistuu. Jos vieraspelit hävitään, on kausi valmis pakettiin.
      KooKoo tuli ja vei pisteet mennessään. Ensi kaudella se on sitten Mikkelin Jugurtit, jonka vuoro kylvettää menneisyyden suurseuran.

    • pappalätkä

      Kunpa edes tosta Numpesta päästäis eroon.........

    • JARKONMARA

      TEPSI RAKENTAA UUTTA MESTARIJENGIÄ JOLLA TULLAAN NOUSEMAAN MITALLITAISTOON

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      84
      4922
    2. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      233
      4694
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      68
      2418
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      75
      2406
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      62
      2380
    6. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      80
      2235
    7. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      53
      1926
    8. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      28
      1547
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      128
      1478
    10. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      113
      1414
    Aihe