2015-2016 kohti uutta katastrofia

Molenakki

Sydän pamppaillen olen seurannut uutisia PullaSorsien hankinnoista ensi kaudelle. Kuin kopio viime keväältä. Tuli Numppaa Tukoa, Molenakkia ja Läskiä. Nimet vaihtuu mutta samaa sontaa taas tulossa.
Mihin unohtui nöyryys ja pitkäntähtäimen suunnitelma. Hankittiinko työtäpelkäämättömiä lähitulevaisuuden pelimiehiä? No ei todellakaan.
Vaikka olisi kuinka Seliniä, Pikkaraista, Rintasta ja Helmistä valmennusportaassa niin ei noilla rakennuspuilla kesää tehdä. Tekohengitys jatkuu. Sijoitus ensi kaudella max 12.

6

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Söteemisinnekin

      Ei hyvältä näytä ei. Pelataanko ensi kaudella pappalätkää tyyliin Numppa-Perrin.

    • hjhsjka

      Joo voi tulla Tepsille taas pitkä ja murheellinen kausi. Konkarit ei enää tuosta nuorene ja Selinillä on ehkä liian iso urakka saada edes välttävästi toimiva pelisapluuna taottua päähän koko joukkueelle.

    • Nikke2x

      Pelit alkaa 2 viikon päästä ja nimet on kovat selässä. Hienoa että joukkueessa on hyviä ja mielenkiintoisia pelaajia.

    • Voivempula

      Seuraavat kolme peliä ratkaisee mihin suuntaan kausi kallistuu. Jos vieraspelit hävitään, on kausi valmis pakettiin.
      KooKoo tuli ja vei pisteet mennessään. Ensi kaudella se on sitten Mikkelin Jugurtit, jonka vuoro kylvettää menneisyyden suurseuran.

    • pappalätkä

      Kunpa edes tosta Numpesta päästäis eroon.........

    • JARKONMARA

      TEPSI RAKENTAA UUTTA MESTARIJENGIÄ JOLLA TULLAAN NOUSEMAAN MITALLITAISTOON

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      255
      7142
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      32
      3739
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3288
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      66
      3071
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      107
      2758
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      9
      2652
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      41
      2393
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      45
      2153
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      65
      1908
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      96
      1801
    Aihe