en aio äänestää

Sama paska jatkuu vaan huolimata minun äänestäni.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jos / Kun et äänestä, äänesi menee automaattisesti Kokoomukselle.

Äänestä

Laittaa miettimään kantsiiko iänestää, toennii sama paska jatkuu. Siinä on tietenkin se että kokoomus esm saa nekin äänet kun parempiosaiset iänestää melkein sata %:sesti

Äänestä

Mä raahaudun äänestämään koska haluan upottaa kokkareet. PS on puolue mutta en ole vielä katsonut sopivaa henkilöä.

Äänestä

Hyväosaiset äänestävät aina omaa puoluettaan...Kokoomusta.
Jos jätät äänestämättä ANNAT heille vallan.

Äänestä

äänestää Vasemmistoliittoa. Kun tarpeeksi moni tekee samoin niin vuokratyö kielletään ja perustulo tulee nykyisen tukiviidakon tilanne. Nämä uudistukset olisivat erinomaisia asioita.

Äänestä

Olisi melkein pakko äänestää, ennen en ole!, mutta niinkuin joku ylempänä sanoi niin ne äänet sit menee elitisteille. Hankalaa on vain se että suomessa ei ole paljon ketään jota voisi äänestää . Ihmettelen syvällisesti että miten esim. zyzkovitsi ja Sasi vuodesta toiseen heiluu siellä loisimaSSa!

Äänestä

Kannattaa äänestää. Kyllä meno voi muuttua. Juuri tänä päivänä oli ihan selkeästi YLEn uutisissa, että ainakin enemmistö vihreistä, vasemmistoliitosta, keskustasta ja perussuomalaisista kannattaa kansalaispalkkaa/perustuloa. Oikeastaan juuri tuossa järjestyksessä. Uusi raikas ajattelutapa on onneksi tuloillaan. Muut pienemmätkin puolueet ovat sen kannalla kuten esim. IPU, Kommunistinen puolue ja voi olla muitakin. Kuitenkin SDP:stä ja Kokoomuslaisista reilusti suurin osa on kansalaispalkkaa vastaan. Äänestetään heidät ulos eduskunnasta niin saadaan uusia päättäjiä tilalle, joilla on edes mahdollisuus muuttaa suuntaa parempaan. Tämä kokoomus ja SDP on jo nähty, pahempaan päin mentiin heidän kiristyksillään, silloin kärsii se tavallinen suomalainen.

Tuossa olisi jo muutosta, jolla saataisiin vähän turvallisuutta ihmisille ettei tarvitse joka päivä pelätä menettävänsä kaiken kun kohta ei ole enää vyötä jäljellä mitä kiristää.

Äänestä

kokoomusta vastaan.

Äänestä

Kolmen kirjaimen ihmeiden näytöt on annettu, eikä niitä äänestä enää turhan moni muukaan YLE:n ja Nelosen saduista oikean maailman tapahtumiin havahtunut (saati pellekratialle saldonsa menettänyt) henkilö.

En halua Suomesta Ruotsin tai Ranskan kaltaista rähmälää, jossa petoksen henkeä palvovat kurkunviiltäjät mellastavat kuten tahtovat. Se juna on pysäytettävä heti, kriittisellä massalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jo50vuottanähnyt kirjoitti:

Sama paska jatkuu vaan huolimata minun äänestäni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu