Sama juttu joka kerta.Perussuomalaisten kohdalla kone heilauttaa persuille
muita puolueita.Hajoita ja hallitse.Yle on kokoomusjohtoinen.
muita puolueita.Hajoita ja hallitse.Yle on kokoomusjohtoinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Kokeilin konetta ja yritin tosissaan saada kokkareen ykköseksi ; äänestin esim ehdottoman NATO kannan puolesta ja käskin sulkea pois sellaiset jotka eivät NATOA kannata - sain silti kolme persua ykkösiksi.
Pohjalla olivat muuten kepulit ...
ehhehehehhhheheh.Aina vaan paranee.
Olisin muutenkin äänestänyt persua ellen kokoomuslaista.
Kuten aina...
Timo Soini vie Perussuomalaisia kohti NATOA!!! Ja samalla hän hyväksyy Suomen ajamisen vieraan vallan alle. Soini on liittoutunut Stubilon kanssa
http://www.magneettimedia.com/?s=soini
Ei teidän tarvii edes ajatella vanhoja eduskuntapuolueita ja niiden ehdokkaita koska onnettomia lampaita ovat kun eivät uskalla tuoda ääntänsä esiile silloin kun Suomi myytiin Opamalle vuonna 1995. Suomesta on siis tehty Eu;un liityttäessä OSAKEYHTIÖ eli yritys jonka omistaa Yhdysvallat.
http://rayhablogi.blogspot.fi/2015/01/maanpetosrikos.html >>>>Tämä kaveri ja Riikka Söyring, arvatkaapa minkä puolueen ehdokkaita.
Ongelma on rahapolitiikassa sillä meillä ei ole omaa rahaa eikä siten myöskään itsemääräämisoikeutta.
Kuka seuraavan sivuston artikkelit osaa lukea niin ymmärtää äänestää sitä puoluetta joka ajaa omaa valuuttaa Suomeen.
http://www.magneettimedia.com/?s=rahan luonne
Sopii minulle, olen NATOa kannattanut vuodesta 1981,
Ja NATO on siis sotilasliitto, ei mikään "vieras valta". Tämä hapsuviikselle tiedoksi.
Miksei kansa näe propagandan läpi, ja äänestä puoluetta joka nimensäkin puolesta on kansan asialla, ja on juutalais-mediamme hylkäämä?
suomiriepu on jo kiimassaan eu:lle annettu. miksi? miksi eurooppaa tuhotaan? miksi?
soini kääntänyt alus- ja päällysvaatteista pikku- ja päällystakkeihin sekä haalareihin kaikki moneen kertaan. soini on nyt yhtä luototon kuin stuppi.
niin tuli soinistakin pelkkä ketku ja sontaläjä. sama koskee koko puoluetta puheineen ja toimineen.
eduskunnassa+hallituksessa on vain muutamia jotenkin luotettavia henkilöitä joka puolueessa,mutta 90% nykyisistä voi marssittaa suoraan kartanolle,stuppi ensimmäisenä. edustajilla pelkkää pas-kanjauhantaa,ei mitään käsitystä tulevaisuuden suunnista.
joko alkaa tämä persujen itkeminen ja valittaminen että kaikki huijaa ja kiusaa!
Mitä luuseri valittamista!
Haluisitko itse kykypuolueen äänestäjänä uskoa perussuomalaisten tekemään
vaalikoneeseen?,ehehheheheh.
onko Kokoomus tehnyt Yle vaalikoneen?
En tiennyt että Kokoomus tekee sellaisia
Missä faktat
Hyvinhän tuo meni :) Suositteli 2 kpl itsenäisyyspuoluetta ja yksi ps, vähiten oli sdp, vihreä ja kd.
Työtön ei voi äänestää persuja, koska ko. oikeistopuolue ei kannata perustuloa. Vihreät ja Vasemmistoliitto ovat ainoat vaihtoehdot työelämästä syrjäytetylle ikäihmiselle.
Puolueet joiden kannatus on alle 10 %, jäävät armotta ulos hallituksesta seuraavien vaalien jälkeen, koska 4 suuresta puolueesta 3 muodostaa hallituksen.
Heität siis äänesi hukkaan.
Mieluummin hukkaan kuin hyvävelieliitille.
Joka tapauksessa menee hukkaan, joten tekemisesi ovat yhdentekeviä.
Perussuomalaiset ovat SDP:n, Kokoomuksen, Keskustan, RKP:n ja Kristillisten kanssa samassa yhteiskuntaluokassa, mutta takinkääntäjinä taattua SDP-tasoa.
Olipa typerä kannanotto. Äänestämään ei mennä sen takia että "ääni menisi eduskuntaan". Äänestäminen on velvollisuus, että äänestää oman, jälkipolven ja kotimaan puolesta. IPU on yksi vaihtoehto.
EU on kansanmurhakoneisto, joka on jo todettu käytännössä.
Ihan oikeinhan tuo toimii. Kolme epäsopivinta ehdokasta itselleni oli kok., kok. ja kok.
sama minulla, se mihin kiinnitin huomiota oli joittenkin ehdokkaiden hyvin poikkeavat mielipiteet puolueen linjoista, siis eivät tunne puolueen ohjelmaa (onko sitä) tai sitten valehtelevat
itse äänestän IPU,a vaikka kone antoi muitakin vastauksia, johtunee siitä
ettei läheskään kaikki ole vastannut vaalikoneen kysymyksiin,
eikä joka asiaa haastattelussa kysytä.
Minulle tärkeät asiat ovat ero EU;sta ja eurosta, ja kaikki se mitä siitä seuraa, omalla rahalla töitä meille ja ja natolle iso ei.
Muutakin tärkeää on mutta tästä se lähtee.
Sopivimmat ehdokkaat Ehdokas Puolue
Anne Lempinen Muut. 91%78%
Eero Tillanen Its. 87%83%
Ilpo Iso-Peura Its. 86%83%
Epäsopivimmat ehdokkaat Ehdokas Puolue
Christel Liljeström RKP 39%50%
Aki Korpela Vihr. 39%60%
Joel Linnainmäki Vihr. 39%60%
Täytyy kokeilla viellä uudelleen, koska siellä oli kysymyksiä joihin en osannut ottaa kantaa.
lisäksi on kolmesataa ehdokasta jotka ei tuolla ole mukana,
Tuskinpa sieltä löytyy tyhmyri Junanna Vartiaistakaan, joka juuri rupesi kok ehdokkaaksi.
No vaalikoneethan ovatkin persuja varten laitetut ja lait aaseille laaditut kuten Sakes-
pear sattuvasti sanoi jo muinoin.
Ipua pukkaa persuille
Itse vastasin käyttäen terveitä arvoja. Maahanmuutto kuriin, kehitysapua pienennetävä, pakkoruotsi pois, homoliitot kiellettävä jne jne ja sain onneksi ehdokkaiksi suurimmaksi osaksi perussuomalaisia.
Olen aina äänestänyt persuja mutta kun nyt käytin vaalikonetta niin huomasin, että minähän olen vasemmistilainen. Vasemmistoehdokkaita tuli jonossa. Kuinka en ole itse tienyt tästä mitään?
MITEN ON MAHDOLLISTA ETTÄ EN TIENYT OLEVANI VASURI?
OK. Todellisuudessa homma menee niin. että ehdokkaat valehtelevat vaalikoneelle saadakseen satimeen vahvojen puolueiden kannattajia. Varsinkin laalikoneessa olevat vasurit ovat tehneet itsestään persuja kun kannatusta ei muuten tule.
Vaaleissa vasta persut tervataan.
Aika jännää, että yo. kommenttia ei saa millään läpi keskustelussa "Stubb ei usko..." Onko S24 virustehdas vai sensuurihautomo?