Kumpaa sinä odotat tulevaksi?

Raamatun mukaan viimeisinä aikoina maailmaan tulossa ovat sekä Kristus että antikristus. Saksassa luterilainen kirkko valmisti tietä antikristuksen esikuvana toimineelle Hitlerille. Kumman tuloa kristilliset kirkot nyt valmistavat?

Kuningaskunnan tuuli jaksonro 18 / Wind of the Kingdom, episode 18; 'Harbingers of the antichrist'.

https://www.youtube.com/watch?v=aZZhr9NxoBg
13114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Erinomainen aloitus. Sitä saa mitä tilaa!

Äänestä
  • Kannattaa katsoa linkistä faktaa siitä, kuinka Kanadan luterilainen kirkko on jakautunut kahtia ja miksi.
    Lisäksi selviää yhteydet aikaamme ja Saksassa Hitlerin toimintaan.

    Äänestä

  • c

    Äänestä

  • Amen

    Äänestä

Raamatun mukaan (2.Tess. 2:) mukaan ensin ilmestyy laiton, antikristus.Siitä kolme ja puoli vuotta tempaus Herran päivänä-

Äänestä
  • Herra kyllä korjaa omansa ajoissa.

    Äänestä

  • Älä lisää omias "Kritik-" (2.Tess. 2) ei kerro kolemsta ja puolesta vuodesta mitään.
    Älkää koskaan muutenkaan sanoko Raamatun mukaan, koska Jumalan sana on liian monivivahteinen kenellekään evankeliumia lukuunottamatta. Raamatusta voi sanoa vain muutamia asioita sanoin "Raamatun mukaan". Ne ovat luominen, aikakirjat, sen sisältämät kertomukset ja pelastussanoma, eli evankeliumi.
    Sen sijaan eskatologia on VARSIN monimutkainen sanoa "Raamatun mukaan".

    Äänestä

Idea soomi24 ylläpidolle: postaukset pitäisi pystyä luokittelemaan jotenkin. Tämä aloitus menisi alaikäisen joulupukkia odottavan kehitysvammaisen luokkaan.

Äänestä
  • He-ma.
    Ota lääkkeet kiltisti, sillä sinulle voidaan silloin myöntää lupa 'vapaakävelyllekin.'
    Kuten tiedätkin, niin siellä sairaalassa on tiukat säännöt. Läppäri on sallittu ja siitä sekavat juttusi kumpuavat.

    Äänestä

  • Näkee tekstistä, että he-ma on jättänyt lääkkeensä.

    Äänestä

  • Onpas mielenkiintoinen linkki aloituksessa.

    Äänestä

Älkää enää rukoilko tälle maailmalle menestystä ja toivoa, rukoilkaa Taivasten valtakunna tulemista, kuten Jeesuksin opetti. "tulkoon sinun valtakuntasi ja tapahtukoon sinun tahtosi".

Äänestä
  • Tulkoon sinun valtakuntasi ja tapahtukoon sinun tahtosi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aitoajäljittelevä kirjoitti:

Raamatun mukaan viimeisinä aikoina maailmaan tulossa ovat sekä Kristus että antikristus. Saksassa luterilainen kirkko valmisti tietä antikristuksen esikuvana toimineelle Hitlerille. Kumman tuloa kristilliset kirkot nyt valmistavat?

Kuningaskunnan tuuli jaksonro 18 / Wind of the Kingdom, episode 18; 'Harbingers of the antichrist'.

https://www.youtube.com/watch?v=aZZhr9NxoBg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu