Onko itse EK narujen toisessa päässä?
Mikä sitä Vartiaista nykii
Onko_sätkynukke
1460
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Juuri kun olimme selvinneet Perttikurikannimipäivien(kaikella kunnioituksella) aiheuttamasta äimistyksestä tulikin tämä,.. Trio Vartiainen, vanhalla laulullaan työperäisen maahanmuuton vapauttamisesta ! Tämä EK:n säveltämä virsi sai tällä kertaa lisävahvistusta tunnetusti urhoolliselta Ruotsinkansalta. Tässähän on kyse vain yhdestä ideologiasta muitten joukossa, siihen on otettu kappaleita kommunismista, riistokapitalismista ja jopa natsismista käänteisessä muodossa. Kyseessähän on ilmiselvä KANSOJENSEKOITTAMISIDEOLOGIA jonka tavoitteena on luoda tasavärinen ja helposti riistettävä ihmislaji. Stubbia lainaten -numero 1. Vapaa työperäinen maahanmuutto, numero2 monikulttuurisuus, numero kolme paikallinen sopiminen.
Muistakaa, että Keskusta kannattaa Vartiaisen näkemyksiä. Keskustan talousohjelma "työllisyys ja kasvulinja" on suora kopio Vartiaisen näkemyksistä.
http://www.iltalehti.fi/iltv-pahapaikka/201503110073830_ej.shtml
Vartiaisen päätä ja leukoja nykii EK:n vatsastapuhujan käsi, joka on pujotettu leukoihin saakka Vartiaisen pers´läven kautta.
Jotain tuollaista jopa pelkäsin, eihän terve mies itsestään...
Piruhan sitä kiusaa jo elinaikana, mitä sen jälkeen
mistään firmasta edes 6 kk koeajalla.
Saisko joku muu nykykokkareista? Toivottavasti ei. Eiköhän ne nyt ole jo "tehneet" tarpeeksi viimeisten neljän vuoden aikana, niin että kaikille pitäisi riittämän.
Herra Vartiasta en ottaisi töihin edes ilmaiseksi. Rouva Jutta Urpilainen hänet kuskas Ruotsista laivaan ja vielä tänne Suomen elätiksi ja työläisten sortajaksi
Oikeistoöykkäri .Paavo Lipponen hänen paras kaveri on. Parahin ylijohtaja. Piru hänen olkapäitä nykii ja pää heiluu kuin senäkellon kieli.
Ennen oli semmoisia KOPPAKUORIAISIA ((LIENEE JÄÄNNE???)) jotka nykivät nniskaansa :D, ja niiden nimi oli NISKANNAKSUTTAJA :D
Valehteleva ihminen ei pysty hallitsemaan kasvonliikkeitään.
rikkaruohojen rikkaruoho Juhana se on nytten oikeassa KOMPOSTISSA.
Vartiainen on lisääntymiskyvytön sairas stubbilainen pervohintti. Sen homojen pilalle runkkaamasta persereiästä aivot valuneet jo aikaa sitten paskapönttöön.
Toki tarvitsemme työperäistä maahanmuuttoa. Tuota hyvinkoulutettua väkeä, joita kehitysmaissa ei tarvita. Näin saamme kelpo väkeä kun vain annamme tehostetun kielikoulutuksen. Toinen porukka ovat ammattitaidottomat, jotka soveltuvat hanttihommiin kilpailemaan nollatyösopimuksista. Paikallisesti yksilötasolla sopien palkat saadaan kilpailukykyisiksi ja Suomi nousuun.
Vanhana koodarina minua lämmittää kokkareiden ajatus, että kaikki kansa on koodaamaan pantava - sieltä tienaamme leipämme kehittelemällä pelejä toisillemme ja tekoäly hoitaa vanhuksemme.
naruista vetelee jhäkämies ja jvartiainen sätkii....