Viehättävä tyttö samoilla tunneilla

2573468947843

Olen ollut samoilla tunneilla erään uskomattoman viehättävän naisen kanssa viime syksystä alkaen. Hän vaikuttaa älykkäältä ja kiltiltä. Lisäksi hänessä on jotain ainutlaatuista, mitä en kuitenkaan pysty selittämään tai kuvailemaan.
Valitettavasti en ole kuitenkaan päässyt vielä juttelemaan hänen kanssaan. Ajattelin katsoa, olisiko kyseessä taas vain yksi ohimenevä ihastus, mutta näin ei ollut. Nyt minusta tuntuu, että olisi aika ottaa ensimmäinen askel. En kuitenkaan ole varma, miten minun kannattaisi menetellä.
En sinänsä pelkää, että nolaisin itseni, vaikka olemmekin jatkossa varmasti vielä samoilla tunneilla kävi miten kävi. Olen miettinyt lukuisia vaihtoehtoja, mutta en silti tiedä...
Kuulisin mielelläni muiden ihmisten ehdotuksia ja kommentteja. Tätä samaa aihetta on pohdittu varmasti lukuisia kertoja tälläkin palstalla, joten eiköhän tämä ketju mahdu sekaan.

6

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Röntzesteri

      Voi veljet, meillä melkein täysin sama tilanne, paitsi juttu saattaa olla vähän mutkikkaampi. Eli töttö on samoilla tunneilla (ollut viime syksystä asti), mutta tähän liittyy myös Tinder. Eli viime syksynä tämä kyseinen naikkonen tuli matchiksi, ja intouduin aloittamaan keskustelun. Juttu kulki hyvin, mutta sitten ilmeni että olemme samoilla tunneilla (kyllä, en ollut tätä tunnistanut). Menin hiljaiseksi ja lopetin viestittelyn lähes samantien. Seuraavan kerran kun olimme samalla tunnilla olin vähän vaivaantunut, mutta tämä tyttö tuli lähelle istumaan ja moikkasi niinkun tuttua ja vilkuili vähän. On muuten vilkuillut vähän sen jälkeenkin.

      Ongelma on nyt siinä, että mielelläni voisin pyytää tätä tapausta esim. kahville joskus, mutta tässä on nyt aikaa ja hiljaisuutta kulunut melko pitkään ja pelkään miten kohde tähän suhtautuisi. Olen myös melko ujo, enkä saa sanoja suustani tämän neitokaisen läsnäollessa. Olisiko törkeää turvautua Tinderiin, neiti kun ei ole poistanut matcheista (kysyi muuten läksyjä kerran Tinderin välityksellä, aattelin että nyt ois aika sanoa jotain elämää suurempaa, mutta ujous otti vallan). Miten toimisitte jos olisin minä? Ja mikä voisi olla hyvä paikka mahdollisille treffeille tässä tilanteessa?

      Elämästä on tehty jo liian helppoa, mutta kyllä se voi jollekin olla vieläkin liian vaikeeta :D

      • Sä kusit homman oikein lahjakkaasti :D Sun olis pitäny vaan antaa mennä ku se tuli lähelle viestittelyn jälkeen. Mahikset tais mennä jo, otan osaa.


    • Aloita keskustelut joistakin ei niin suoraan ns. "romanttisista" asioista. Jos rupee lämpenemään niin sitten enemmän pökköä pesään sitä mukaan ku tilanne etenee. Paska neuvo tiedän, mutte ite etenisin tälleen. En oo kokeillu iskurepliikkiä "mennäänkö panemaan".

      • 3476834697384

        Tuolla tavalla lienee hyvä aloittaa. Huomaakohan hän, että olen tykästynyt häneen? Ainakin itselläni tuo nimittäin kävisi mielessä, jos joku tyttö tulisi juttelemaan minulle.


      • 3476834697384 kirjoitti:

        Tuolla tavalla lienee hyvä aloittaa. Huomaakohan hän, että olen tykästynyt häneen? Ainakin itselläni tuo nimittäin kävisi mielessä, jos joku tyttö tulisi juttelemaan minulle.

        En tiiä onko niin väliä vaikka huomais kunhan et tyrkky ole, sen huomaa ja se karkoittaa kaikki kaikissa tilanteissa paitsi ehkä baarissa 3 promillen kännissä.


      • 3478956726743634

        Onhan tämä periaatteessa pieni asia, mutta jännittää silti aika paljon.
        En onnistunut löytämään hänen profiiliaan facebookista, joten en yhtään tiedä, onko hän varattu. Tietysti sekin selviää varmasti aikanaan.
        Jostain syystä en oikein pysty ajattelemaan kunnolla. Ruoka ei maistu ja olo tuntuu muutenkin jotenkin oudolta. Ihan kuin olisin yhtä aikaa todella surullinen ja tajuttoman onnellinen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      122
      4592
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      101
      3900
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3549
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3290
    5. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      43
      2982
    6. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2549
    7. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      22
      2452
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      2196
    9. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      17
      1849
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      35
      1745
    Aihe