Liikkuu varkaissa muka putkimiehenä " Suorat housut ja siistit kavelykengät " keltainen työtakki. Taitaa olla noita lakeri kenkämiehiä kulmahousuissa ? Että silleen. Iltalehti.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Aloittajan kaltainen näppylänaama ei ole koskaan nähnyt aitoa työmiestä saati työmaata, aluksi ne vaikuttaa oudoilta ja pelottavilta, mutta kun ikää tulee lisää niin viimeistään rippikoulun jälkeen niihin tutustuu tarkemmin.
No voi voi resseliä kun olen jo ansaitulla eläkkeellä duunarin töistä. Akne manne on vain hiljaa työ ei ole tarttunut 500 vuoteen teihin. .Että silleen
nimimerkki:" aknepotilaalle tiedoksi " sinä ja kaltaisesi kuulutte edelleenkin olla umpisolmuun vedetyn kortongin sisällä,,eikä täällä avautumassa lapsellisin "väännöin " me nauramme sinulle ja kaltaisillesi örwelöille. nyt ja huomennakin elis aina... ammu ittses ritsalla nilkkaasi.