apua kondomin valintaan

Ostin magic merkkisiä kondomeja ja ne todella olivat todella ahtaita ja eivät meinanneet millään mahtua.

Mikä kondomimerkki olisi hieman isompi. Ympärysmittani on 13cm

Olisiko kenties durex pleasure parempi vaihtoehto?

Kiitos vastauksistanne:!
173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kondomikuningas piste fi ja sieltä my.size ja vaikkapa kokolaskuri. Tilaat 10 kpl erikokoisia ja erimerkkisiä/mallisia kondomeita ja kokeilet, mikä sopii parhaiten. Kaupoissa nuo magicit, sultanit ym. on "keskivertopippelille". Isompia saa siis verkkokaupoista, seksuaaliterveysliikkeistä jne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gtrhtrhrsthhstrh kirjoitti:

Ostin magic merkkisiä kondomeja ja ne todella olivat todella ahtaita ja eivät meinanneet millään mahtua.

Mikä kondomimerkki olisi hieman isompi. Ympärysmittani on 13cm

Olisiko kenties durex pleasure parempi vaihtoehto?

Kiitos vastauksistanne:!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu