Olette varmasti kaikki huomanneet, että palsta on alkanut sensuroimaan kirjoituksia siten, että ihmiset pystyvät kirjoittamaan vain yhden viestin, ja jos yrität kirjoittaa uuden viestin, niin palsta estää sen ilmoittamalla että "laskutoimitus on väärin".
Ryhtykäämme kaikki boikotoimaan palstaa tämän rajoituksen takia.
TÄMÄ PALSTA SENSUROI JA RAJOITTAA KIRJOITUKSIA
12
96
Vastaukset
- lskjshfs
Vaihda selain google Chromeen. Tein niin ja homma toimii.
- soffa-peruna
Hyvä jos trolleja hiukan rajoitetaan, S24 uhkasi jo mennä pilalle kokonaan
soffa-peruna kirjoitti:
Hyvä jos trolleja hiukan rajoitetaan, S24 uhkasi jo mennä pilalle kokonaan
JEP jep! Viimeisen uudistuksen jälkeen täällä ei ollutkaa pitkään aikaan mitää kontrollia, jokainen räkänokka sai mesota täällä miten tahtoi!
Late Lapista. SSSS Ry!
- raiskaajaviisikko
NÄIN PALSTA ON TEHNYT, mutta asian voi kiertää
en siis saa uutta laskutoimitusta toimimaan mutta aloitan uuden automaattipoistamalla keksit
Tapanilan somaliraiskaajien kuvat ja nimet
http://www.vanhemmat.com/phpbb/viewtopic.php?t=8349&start=15
Oikeusministeriön vuonna 2012 teettämän selvityksen mukaan joka kolmas raiskausrikoksesta tuomittu on ulkomaalaistaustainen.
Selvityksen pohjana käytettiin pääosin tuomioistuinten tuomioita vuosilta 2006-2010.
Perustekomuotoisissa raiskauksissa ulkomaalaistaustaisten tekijöiden osuus oli selvityksen mukaan 34 prosenttia ja törkeissä tekomuodoissa 41 prosenttia. - tesstaajjja
testaus toimiiko chromella?
- jooohyväjoo
testaus näyttä toimivan, laskutoimitus vaihtui
- PaskaUudistusOli
"Ryhtykäämme kaikki boikotoimaan palstaa tämän rajoituksen takia."
Palstalta poistui "uudistuksen" jälkeen 50% kirjoittajista. - 46457656
Kyseessähän on Tanskalainen Allerin palsta, vaikka nopeasti nimi suomi24.fi hämäisikin.
Toimitusjohtajana Allerissa häärii Suomalainen Pauli Aalto-Setälä. Hyvin toimii Firefoxilla. Jospa kannattaisi ottaa pysyvä nimimerkki ja kirjautua sillä palstalle ?
Että silleen.- näinkuvittelen
Chromessa on vain se onkelma, että Google on valtion virallinen vakooja. Käytä sitä, jos haluat tietojesi päätyvän viranomaisille!
- vaalitakkuilua
Kommentointi onnistuu Explorerilla vain kerran istuntoa kohti. Kommenttien välillä on kätevintä sulkea selain muistin nollaamiseksi. Sopii kysyä, miksi takkuilu alkoi sopivasti vaalien alla?
On nähty, siksipä en ole vieraillutkaan tällä paskapalstalla 6:n vuoteen. Liekkö samat trollit vielä? :D
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh824464Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.2063600Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1393425Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2292703"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk212331Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk432328Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia
mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös812178- 482093
Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112076Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01973