Vallankumous Putinin katoamisen taustalla !!!

Vanäläisen uutistoimisto novosti rian mukaan Putinin hallinto on syösty vallasta. Maata johtaa tällä hetkellä troikka, joka pyrkii palauttamaan olot vakaaksi mahdollisimman pian.

Putinin olinpaikasta ei sen sijaan ole tiedotettu.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

On varmaan hakenut turvapaikkaa Kolumbiasta.

Äänestä

Putin jengeineen on oransseissa haalareissa guantanamon selleissä.

Äänestä

Älä puhu (kirjoita) pas'kaa.

Äänestä
  • kävi kuin gaddafille toteaa cia tiedotteessa

    Äänestä

Vanhasta kehnosta eli Venäjästä kun kyse on niin jokin harhautus siellä on menossa aivan satavarmasti.
Samalla kun kaikkien katse on nauliutunut Kremliin, on syytä pitää silmällä mitä Venäjän joukot puuhaavat Itä-Ukrainassa.
Suomen itärajan takaa ei ole ikinä tullut mitään muuta hyvää kuin auringonnousu, eikä tule nytkään.

Äänestä
  • Saa nähdä kuinka kauan tarvitsevat viellä aikaa Mariupolin valloittamisen valmisteluihin.
    Joko ensi viikolla kaivetaan latoihin piiloitetut separaattoriryssien tankit esille?

    Äänestä

Putin on syrjäytetty Nyt on vallassa etelä Kivenavan sonni osuus kunta.

Äänestä

On muuten mielenkiitoisen pelottavakin juttu, mitä tuleman pitää.

Äänestä
  • Pyh, nää Putinin katoamiset on nähty jo niin monta kertaa.
    Jos kyseessä ei ole ihan normaal flunssatapaus tai botox-loma niin sitten se on perinteisen venäläisen paskahatun paluu eli tämän katoamis-silmänkääntötempun kautta Ukrainassa alkaa kohta rytistä taas.

    Äänestä

  • Nykyinen korkovelkaorjuuden aikakausi on päättymässä 50 vuoden sisällä. Sitten tulee feodaali-orjuuden kausi. Yhtiöt ottavat kaikki ihmiset omaisuudeksi.

    Italiassa tämä on jo totta. Katso dokkari jossa tämä vahvistetaan:

    http://www.youtube.com/watch?v=N8UAihE06AU

    Äänestä

  • Shokeeraavaa. Ja meidänkin vero-euroja on mennyt tuohon että viranomaiset eivät jahtaa rikollis-yhtiöitä, vaan mieltään rauhanomaisesti osoittavia, ihmisoikeuksiaan perääviä kansalaisiaan.

    Äänestä

  • Nimenomaan Italia oli juutalais-pankin pomon alaisuudessa Berlusconin jälkeen.

    Äänestä

Alienit ovat kaapanneet Putinin, näin ainakin Ukrainan koulujen lapset olivat piirtäneet papereihinsa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


novosti-ria kirjoitti:

Vanäläisen uutistoimisto novosti rian mukaan Putinin hallinto on syösty vallasta. Maata johtaa tällä hetkellä troikka, joka pyrkii palauttamaan olot vakaaksi mahdollisimman pian.

Putinin olinpaikasta ei sen sijaan ole tiedotettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu