En tiedä, olenko oikealla palstalla, mutta onko mahdollista tehdä avustustyötä esim. kehitysmaissa ilman, että siihen liittyy kristinuskon julistaminen ja eteenpäin vieminen?
Miksi kutsutaan "pelkkää" avustustyötä ja sen tekijöitä (lähetystyönhän katsotaan liittyvään tiukasti kirkkoon?)? Apua, pliis...
Sana hukassa, APUA!
3
484
Vastaukset
- sana hallussa
kehitysyhteistyö
avustustyöntekijä- little tuck
Kiitti kiitti :)
Pientä apu alkajaisex! että pysyt hengissä : )
1776 kännös lupaa meille!
Jesaja 46
4 Minä, minä tahdon teitä kantaa hamaan vanhuuteen, ja siihenasti kuin te harmaaksi tulette; minä sen teen, minä nostan, kannan ja pelastan
Ota vastaan raka sanoma Herralta! Tämä HÄN tahtoo tehdä sun elämässä, saakohan sen tehdä kysyy HÄN! Juuri nyt HÄN kysy sulta?
Johanneksen ilmestys 3
5 Joka voittaa, se pitää valkeilla vaatteilla puetettaman, ja en minä pyyhi hänen nimeänsä elämän kirjasta, ja minä tahdon tunnustaa hänen nimensä minun Isäni edessä ja hänen enkeleinsä edessä.
Me saamme tääl maan päällä puhdistua ja valkeat vaatteet! Halleluja!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2422111- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461282Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50992- 41816
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637