MAHTAVA VOITTO!
Arabipuolue nousemassa kolmanneksi suurimmaksi puolueeksi Israelin vaaleissa!!!
JIPP!
:D
Arabipuolue nousemassa kolmanneksi suurimmaksi puolueeksi Israelin vaaleissa!!!
JIPP!
:D
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
kun fasistit jatkaa tappamista...
katso linkki kuinka kiihkomuslimi muuttu näin se on kerran oleva koko maailmassa.....
http://www.tv7.fi/vod/player/?program=43052
Minulle selvisi vasta nyt, että sionistit ovatkin työvenpuolue.
En kuitenkaan ymmärrä miksi meillä vihataan juutalaisia työläisiä.
korkkiruuvikiharaiset,
selkään ampujat...
Kuka vihaa?
toisiaan,
irlannissakin,
kädessä sama raamattu,
molemmilla...
Bibi jatkanee pääministerinä, vaikka valkoisen talon kaappimuslimi teki myyrän työtä bibiä vastaan.
tekee täällä myyrän työtä,
kylvää vihaa...
Valkoisen Talon politiikka ei ole muuttunut miksikään.
Puhutaan kauniita mutta KOSKAAN ei laiteta Israelia kuriin rauhan saavuttamiseksi, joten se siitä.
Allahia palvovat ovat niiiin rauhantahtoisia, ei tarvitse kuin pakottaa Israel .Tätä mieltä on myös harmaantunut eläke ikäinen ulkoministeri.
erkki on vaan,
kuitenkin,
PARAS,
ministeri... :)
Bibi nappasi vaalivoiton HYVÄ!!!,MAHTAVA VOITTO.
Pakkohan se on sanoa, että Netanyahu on johtaja-ainesta ja mikä menetys se olisi jos ei enää kuulisi, kun Netanyahu puhuu hepreaa, hänellä on jumalainen ääni.
jumalaisena,
ajatuksissakaan,
ei oikein ole eroa...
Israelin arabit ovat ainoa arabiryhmä joka lähi-idässä voi vapaissa vaaleissa vaikuttaa .Hyvä, mahtava asia jossa Israel samoin kuin kaikessa muussa on naapureitaan edellä. Odotellaan demokratian voittoa Syyriassa, Irakisa, Egyptissä Libyassa,Gazassa - onhan heillä siellä itsehallinto, ai juu, ei sovi hamasille, mutta ehkä Jordaniassa ja Saudi-Arabiassa tai Qatarissa, jossa muuten 2000. uhri =vierastyöläinen kuoli jalkapallostadioneja rakennetaessa aikoja sitten, nykyistä lukua en tiedä.Päiväpalkka vierastyöläisilla on muistaakseni 50 senttiä jos yleensä maksetaan, eikä mitään työ- tai vahinko turvaa. Hienoa äkyrikkaat arabimaat teillä on fani Suomessa, KTS . Hienoa niin hienoa!!!
Tottakai Israelin arabit saa vapaasti äänestää omassa maassaan. Mikä ihme tuo nyt sitten on?
Milloin alueella on ollut sellainen valtio kuin Palestiina. Ei koskaan.
Vasta 1922 brittien mandaatti jaettiin kahdeksi valtio-osaksi, Jordan-joen länsipuoli juutalaiseksi valtioksi ja Jordan-joen itäpuoli (nyk. Jordania) Palestiinan arabivaltioksi.
Jos jolla kulla on epäselvää tuosta laillistetusta jaosta, jota ei tähän päivään mennessä ole mitätöity missään päätöksessä -ei Kansainliitossa, ei YK:ssa, ei kansainvälisessä oikeudessa- vaan se on kirjattu YK:n peruskirjaan artiklassa 80.
Nyt pyritään sokeasti luulemaan historiaksi juuri sitä mitä palestiinalaiset järjestöt ovat koilottaneet jo 50 vuotta eli valheesta tehtiin totuus niin median kuin politiikkojen taholta.
Nyt sitten tämän johdosta luullaan Israelin olevan syypää arabien tekemiin sopimusrikkomuksiin ja aloittamiinsa sotiin.
Voi hyvin todeta ettei tällainen propaganda, jota palestiinalaiset harjoittavat, mene muihin kuin hyväuskoisiin idiootteihin.
Arabit äänestivät myös Tunisian parlamentissa... Tyypilliseen islamilaiseen tapaan. Kyllä ne arabit on viksuja.
Yhdessäkään arabimaan parlamentissa, tuskin on juutalaista puoluetta.
Olivatko Tunisian vaalit vapaat siis kaikille puolueille,muistelisin etteivät, jos kuitenkin olivat, silloin on yhden kerran jossain arabimaassa toimitettu täysin vapaat vaalit.
Na'urassa (arabiasutus) juutalainen uskontopuolue sai 40% äänistä eli arabipuolue ei kelvannut heille.
Ja yhä useampi juutalainen muuttaa pois maasta. Berliinikin on suositumpi kuin Israel.
HAHAHAHAHAA!
Israel on vapaa maa, tulla ja mennä. Siinähän on juutalaisuudenkin rikkaus itse päätät millainen juutalainen, olet ja missä.Ei ole pakkoa . Pakkoyhteiskunnat ovat sekasorron tilassa lähi-idässä, joka ainoa.Kukaan juutalainen ei mene myöskään uuteen asuinmaahansa räjäyttelemään pommeja, ei edes maahan joka tappoi suuren osan juutalaista kansaa vain vähän aikaa sitten. Tappajat tulevat muista lähi-idän maista.
lähi-itään tullessaan,
juutalaiset terroristit,
heitteli turuille ja toreille pömmeja,
räjäytteli rakennuksia,
nyt listivät pakolaisleirejä,
kuin natsit gettoja konsanaan...
Vähän aikaa sitten kts kirjoitti, ettei arabit saa edes äänestää!!!
Päätä nyt mikä on oikea ratkaisu.
Mutta onneksi johtoon tuli henkilöt mitkä vastustaa kahta valtiota mutta arabeillahan on jo monta valtiota, mutta Israelilla vain yksi
Omituinen kommentti " arabeillahan on monta valtiota mutta Israelilla vain yksi"
Mitähän tuokin tarkoittaa?
Pitäisikö olla niin että, juutalaisilla vain yksi, eikä Israelilla sillä Israelihan on valtio eikä kansa.
Omituista siksikin että kaikki juutalaiset eivät halua asua Israelissa. Miksi heille pitäisi olla ikioma valtio. Israel se ei voi olla koska siellä asuu muitakin kuin juutalaisia.
Juutalaiset eivät halua mitään ikiomaa valtiota vaan asuvat mieluummin maiilman maissa joissa on menestymisen mahdollisuuksia yms. Ne jotka haluavat asuvat ja pysyvät Israelissa. He ovat sellaisia kuin Netanhya jotka ovat nurkkakuntaisia omissa pikkupiireissään pyöriviä, yksinkertaisia ihmisiä joilla ei ole elämässään mitään muuta päämäärää kuin viha naapureitaan kohtaan.
suur-israel Projekti...
Sä olet niin kuvottava vastenmielinen ihminen että ei voi oikein sanoiksi laittaa... Miten joku voi olla noin sairas vihasta että kaikki mitä ulos tulee on 100% valhetta ja vihanlietsontaa kieroutuneella yrityksellä naamioida se joksikin muuksi. Hyi ssaatana mistä helvetin syövereistä teikäläisetkin on sielunsa saaneet.
... Viha naapureita kohtaan... voivoi... Jos israelilaisilla on antipatioita arabimaita kohtaan niin voisiko johtua siitä että israelilaisten isovanhemmat ja heidän vanhempansa ovat arabien suoran vainon kokeneita ennen pakenemistaan Israeliin? Tai arabien jatkuvista sodista ja terrorismista? Siitä että Israel tunnustaisi jokaisen olemassaolevan arabimaan TÄNÄÄN, mutta rauhaa rakastavat muslimit kieltäytyvät tunnustamasta Israelia ja huutavat Israelin tuhoamista, samaan aikaan kun arabien ja muslimien paskaläjämaat tuhoutuvat silmien alla?
Ruotsissa ammuskeltiin maahanmuuttoalueella, kuoli ihmisia ja kymmeniä loukkaantui.
Yhdistyneet arabiemiraatit veti keskiviikkona kotiin Tukholman-suurlähettiläänsä Ruotsin ja Saudi-Arabian diplomaattisen riidan vuoksi, .
Vähän aikaa sitten kts kirjoitti, ettei arabit saa edes äänestää!!!
Päätä nyt mikä on oikea ratkaisu.
Mutta onneksi johtoon tuli henkilöt mitkä vastustaa kahta valtiota
pipi puhui taas jotain,
aivan muuta...
Toinen osapuoli kannattaa yhtä valtiota, muslimi valtiota välimerestä jordaniin, ns presidentti äbbäs "tulevassa palestiinan valtiossa ei ole yhtään juutalaista".
tunneleita,
venäläiset tulevat,
kuuletko,
kalistelevat jo,
eikä ne ole vasureita...?
Totta kai Israelin arabikansalaiset äänestävät mutta miehitetyn alueen palestiinalaiset eivät ole Israelin kansalaisia, tonttu.
http://yle.fi/uutiset/netanjahu_pyysi_anteeksi_arabikommenttejaan/7885396
''Joka KIROAA juutalalaisia, hänet KIROTAAN. Joka SIUNAA juutalalaisia, hänet SIUNATAAN (1 Moos. kirj. 12:3).''
saat kuuman kiven piähäs...
Hebrealaiskirje:
8:9 Sillä he eivät pysyneet minun liitossani, ja niin en minäkään heistä huolinut, sanoo Herra.
Kopauta päätäsi, levy on jäänyt päälle, samalla pääsi voisi selvetä jotenkuten, toivottovasti vaikka ei siltä taida näyttää.