Eduskunnan pellet !

Suomi ei tee hevon v...ttua yhdelläkään hävittäjällä, sillä Venäjällä on niitä yli sata kertaa enemmän ja sen lisäksi siellä täsmäohjukset, jotka tuhovat Suomen hävittäjät jo asemapaikoilleen. Eduskunnan ryssäfobisti- idiootit tunkevat valtasti rahaa USAN P----seeseen ja täysin turhaan. Venäjä ei Suomeen hyökkää, sillä hyöty olisi pahoin miinusmerkkinen. Stubb voisi pitää suuren suunsa pienemällä turvallisuuteen ja armeijaan liittyvistä asioista joista ei mitään edes tajua, sen aikaa kun saa viellä olla päämisterinä. Lähtö tulee 100% varmuudella.

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • inhimillistä

      Mitäpäs nuo eduskunnan pellet hulluudellensa mahtaa

      • kauhistusseon

        Joko se sota alkoi, juuri äsken kaksi konetta lensi vierekkäin
        kovalla metelillä kohti itää,
        oliko hornettia vai natokoneita, ei tiedä mutta tavanomainen lentoreitti
        tuo ei ollut?


      • sotasallii

        Yksi keskeisimmistä uutisista Euroopan mediassa on ollut se, että Naton pääsihteeri Jens Stoltenbergin kertoi The Guardian -lehdelle antamassaan haastattelussa olevansa huolestunut Venäjän asevoimien niin sanotuista äkillisistä sotaharjoituksista, joita järjestetään hänen mukaansa entistä useammin.

        Lähde: Rysslands Röst
        Toimittaja: Heikki Sipilä
        17.3.2015, Verkkomedia.org



        Nato syyttää Venäjää lännen itsensä aloittamasta Euroopan militarisoinnista

        "Jokainen valtio saa tietysti järjestää sotaharjoituksia kansainvälisten sopimusten puitteissa", totesi Naton pääsihteeri. Hän ei kuitenkaan pidä äkillisistä sotaharjoituksista, vaikka jokainen armeija tarvitsee niitä taisteluvalmiutensa tarkastamiseksi ja parantamiseksi.

        Stoltenbergin arvion mukaan Venäjä on viimeisen kahden vuoden aikana järjestänyt yli kymmenen sotaharjoitusta, joista se ei ollut ennalta varoittanut Naton kenraaleja.

        Tässä yhteydessä huomattakoon, että nimenomaan Nato nimitti Yhdysvaltain presidentin aloitteesta Venäjän yhdeksi pahimmista uhista ja lopetti kaiken yhteistyön Moskovan kanssa. Näin se de facto mitätöi ne toimenpiteet, joilla Euroopassa oli kehitetty luottamusta. Jos puhutaan ”huolesta”, niin nimenomaan Venäjällä on siihen eniten syitä.

        http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=13123

        Reilusti yli puolet: lähes 40 000 ukrainalaista jätti noudattamatta kutsua liikekannallepanoon


        Ukrainan puolustusministeriö on tehnyt selvityksen liikekannallepanon nykyisestä vaiheesta. Ministeriö on kertonut, että aikavälillä 20.1. - 1.3.2015 yli 39 000 ukrainalaista jätti noudattamatta saamaansa kutsua asepalvelukseen. Alkuperäisen suunnitelman mukaan ensimäistä vaihetta jatkettiin 60 päivällä, jolloin kutsun palvelukseen sai 60 000 henkilöä. Puolustusministeriö kertoi, että toinen vaihe on alkanut ja se jatkuu 19.3.2015 saakka. Liikekannallepanon aikana palvelukseen voidaan kutsua myös alle 55-vuotiaita naisia, joilla on lääkintä-, viestintä- tai logistiikkakoulutus. Ukrainan lainsäädännön mukaan palveluksesta kieltäytyvät voidaan saattaa rikosoikeudelliseen vastuuseen ja tuomiona voi olla 2 - 5 vuoden valkeusrangaistus.


        Kostjantynivkan kaupungissa Donetskin alueella on käynnistynyt kapina. Kaupunki on Kiovan hallinnon valvonnassa ja levottomuudet alkoivat maanantaina sen jälkeen, kun humalaiset ukrainalaiset sotilaat törmäsivät panssariajoneuvolla naiseen, jolla oli mukanaan kaksi lasta - pieni tytär ja 8-vuotias sisarentytär.

        Lähde: Rysslands Röst
        Toimittaja: Heikki Sipilä
        18.3.2015, Verkkomedia.org



        Kapina miehittäjiä vastaan: Kiovan joukot ajoivat panssarilla 8-vuotiaan tytön kuoliaaksi - humalassa


    • OnneksionAhtisaari

      Suomi ei tarvitsisi yhtä ainoatakaan hävittäjää eikä mitään muutakaan sotakonetta. Suomi voisi julistautua esimerkkimaaksi rauhanrakentajana ilman aseita. Muuten juttusi on täyttä soopaa, jos itänaapurin Putlerin päähän poksahtaa hyökkääminen maahamme, niin se pelle hyökkää. Eikä sillä ole myöskään taloustaitoja, jos et ole kuullut, täysi fiasko koko pelle, mikä on surullista kansalaisia ajatellen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      26
      5271
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4647
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      145
      1577
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      155
      1426
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1260
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1064
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      189
      946
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      893
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      819
    Aihe