Paskahousu anarkistit riehuivat saksassa

analkirsti

Suomen otettava vasemmistolaiset tarkkailuun.

13

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fvytctrxritoyrtu

      rikkaalla porvarilla taitaa olla nyt pelko perseessä. nosta osakemiljoonas ja häivy johonkin cayman-saarille, jos noin paljon pelottaa.

      • Anarkistus

        Samaa mieltä. Kyllä se suomalainenkin hermostuu, kun sitä tarpeeksi kiusaa.


      • cashbah

        Tämän hetkinen anarkismi naamioidaan rauhan, rakkauden ja tasa-arvon lammaskaapuun.

        Ihmisille heitetään syyllisyyskorttia lähestulkoonkin mistä tahansa. Tekopyhät "julistajat kilpailevat paremmuudestaan " ihmisoikeuksien nimeen" julistaen tuomioitaan mielivaltaisesti vääristämällä, manipuloimalla ja villitsemällä suurta ihmisjoukkoa.

        Maamme tilasta oikeasti huolissaan olevat tuomitaan kansankiihoittajina.

        Vasemmistosta ja oppositiosta löytyy eniten näitä "paremman maailman" tekijöitä. Olli Immosen kirjoituksessa kehoitettiin taistelemaan Suomen puolesta. Siniristilippu tuntuukin olevan joillekin suoranainen kirous. Immosen kirjoituksesta löytyvä sana "taisteltava" haluttiin tulkita sodanjulistukseksi ja äärioikeistolaisuudeksi. ??!!??

        Kehoitankin kaikkia lukijoita selailemaan suomen Vasemmistopiireissä tunnettuja erittäinkin suosittuja lauluja sekä niiden sanallisia sisältöjä esim."Tullos lippumme luo" tai "Internationale" jne.

        Näiden veisaajien toimia ei ole koko Suomen itsenäisyyden kyseenalaistettu kansankiihoittamisesta. Samat "rauhanaktivistit" ovat pakkosodan jälkeen lunastaneet paikkansa itsenäisessä vapaassa Suomessa ja todennäköisimmin juuri heidän vanhempansa"kiittivät" veteraaniemme uhrityötä solvaamalla heitä natseiksi, sotakiihkoisiksi ym.

        PS. "Lopun aikana paholainen tulee maan päälle eksyttäen ja villiten ihmisiä" Taasko se on täällä ja jälleen valekaavussa???


    • ihaaaaihaaaaa

      Kommareilla oli oikea kohtalo 1918 =)

      • mopolla_ajelija

        Jos viittaat Suomen sisällissotaan, niin punaiset olivat lähinnä sosiaalidemokraatteja, eivät suinkaan kommunisteja. Se aate syntyi bolshevikkien toimesta vasta hieman myöhemmin.


    • anarkistus

      Kommunistit(neukut) oli natseja. Tiukka valtiojohtoinen yhden aatteen valtio. Täysi natsivaltio ja Venäjä on sitä ollut aina.

    • MrJuha82outolintu

      Kyllähän fakta on, että oikeistolaiset natsit/terroristit ovat suurin uhka maapallolle kuin äärivassut.

      Venäjä on natsimainen valtio!
      Samaa mieltä.
      Hyi saatana Venäjä!
      Suomi ei oo paljoa parempi, kun täällä rikkaitten peffoja nuollaan kieli ruskeana.

      • Black_and_red_stripe3

        Anteeksi vaan, mutta kyllä natsismi = kansallissosialismi on nimenomaan ja ainoastaan vasemmistolainen ajatusmalli. Ei uskontoa, ei yksilöllisyyttä, ei oikeuksia muille kuin ryhmittymille joihin kuulumalla varmistat olemassaolosi. Vasemmistolaiseen ajatusmaailmaan kuuluu hyvinkin voimakkaasti oman ryhmän edun asettaminen oman itse edun edelle ja muihin ryhmiin kuuluvien pitäminen "pahana".

        Oikea anarkismi tulee oikealta, ja se on yksilön vapauteen ja vastuuseen omasta vapaudesta perustuva aate, jossa vastustetaan ryhmien ylivaltaa.

        Vasemmistolaiseen ajatusmaailmaan ei perinteisesti kuulu yksilöjohtajuus, ja onhan hyvin selkeästi nähty että vasemmistolaisesta ajatusmaailmasta nouseva johtaja on tyypillisesti Hitlerin tapainen muiden olkapäillä seisova anti-ihminen.


      • njjhggghh
        Black_and_red_stripe3 kirjoitti:

        Anteeksi vaan, mutta kyllä natsismi = kansallissosialismi on nimenomaan ja ainoastaan vasemmistolainen ajatusmalli. Ei uskontoa, ei yksilöllisyyttä, ei oikeuksia muille kuin ryhmittymille joihin kuulumalla varmistat olemassaolosi. Vasemmistolaiseen ajatusmaailmaan kuuluu hyvinkin voimakkaasti oman ryhmän edun asettaminen oman itse edun edelle ja muihin ryhmiin kuuluvien pitäminen "pahana".

        Oikea anarkismi tulee oikealta, ja se on yksilön vapauteen ja vastuuseen omasta vapaudesta perustuva aate, jossa vastustetaan ryhmien ylivaltaa.

        Vasemmistolaiseen ajatusmaailmaan ei perinteisesti kuulu yksilöjohtajuus, ja onhan hyvin selkeästi nähty että vasemmistolaisesta ajatusmaailmasta nouseva johtaja on tyypillisesti Hitlerin tapainen muiden olkapäillä seisova anti-ihminen.

        Natsit olivat kylläkin kristittyjä.


      • Miten-se-meni

        "Vasemmistolaiseen ajatusmaailmaan ei perinteisesti kuulu yksilöjohtajuus, "
        Lenin, Stalin, Pol Pot, Mao Zedong, Kim-Il-Sung, Nicolae Ceausescu, Enver Hoxha, Fidel Castro, Joseph Broz Tito.... Niinpä. Ei kuulu yksiläjohtajuus ei.


    • MrJuha82outolintu

      Venäläiset myös suosivat rikkaita.

    • ifi

      Lahtarit ampuivat jopa 6-vuotiaita pikkulapsiakin kommunisteina...

    • huihail

      Anarkismit on paskaa, vasemmisto on perseestä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2137
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      42
      2105
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1070
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1013
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      284
      906
    Aihe