Tuli postista uusi kevään Sportian mainos. Valitettavasti koski vain ruotsinkielisiä; eipä ollut sanaakaan suomeksi. Tekstiiliasiat on jo suomeksikin nykyään aika haastavia, joten enpä käynyt kääntämään tätä esitettä suomeksi! Hukkaan meni tämä mainos; uskoisin, ettei ainoastaan minun kohdaltani. Vai oliko yrityksellä tarkoitus viestittää vain ruotsinkielisille?
Sportian mainos
Asiakaspalaute
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Hangon Sportian pitäjä on ollut eturivin kauppias; hyvä palvelu, asiakasystävälliset aukioloajat jne. Nyt tuo kielikömmähdys taisi olla tapaturma?
aivan samaa vaikka olis ollu venäjäks tai mongoliaks ku ei niit mainoksia kukaan lue!suoraan lehtikeräykseen ne menee kuiteski!
Sportian kauppias vastaa:ollaan aiemmin jaettu Hanko/Raseborg alueella aina suomenkielisiä kuvastoja ja niinhän se piti olla nytkin? Selvittelyt käynnissä miksi kuvasto jota jaetaan Ahvenanmaalla on eksynyt meille, ei ollut tietoinen ratkaisu ainakaan meiltä, asialle emme enää mitään voi ja pahoittelumme aiheuttamastamme mielipahasta.Hyvää aikaista kevättä! :) terv.Jykä Kortelainen/Sportia Hanko&Raseborg
Jykä, emme ole ahvenanmaalaisia emmekä niiksi tule.
Hyvää, aurinkoista ja menstyksekästä kevään jatkoa!
Keep on going with the good work!
Niin, ja me suomenkielisethän ollaan senverran sivistyneitä, ettemme mene ekana itkemään heti vähemmistövaltuutetulle (kukahan sekin olisi näin suomenkieliselle vähemmistölle), eikä paikalliselle medialle! Hangon Sportiassa on hyvää palvelua, olitpa suomen- tai ruotsinkielinen. Toista on Tammisaaren Elmosportissa, ylimielistä bättrefolkia.
hangossa ei mitään SPORTIA tarvita!
Kappas vaan, ironiamittarini asteikko ei riitä. Tämä keskusteluhan alkoi juuri siitä, että joku äärifennoänkyrä pahoitti mielensä.
Elämä on kyllä varmaan rankkaa, kun kaikki muut ovat niin ylimielisiä. ;)
Hangon Sportia on hyvä kauppa!
Ett stort tack till er, Jykä!
Pienet on murheet ihmislapsella.....
ja ihan saatanan kallis paikka toi sportia!ite tilaan netistä ja tulee paljon halvemmaks!paljokohan ne möi suksia talvella........
Tilaa myös muut palvelut "netistä" niin olet varmasti tyytyväinen. Mutta älä sitten missään nimeessä valita palveluiden tarjonta, katujen kuntoa y.m. Hangossa kun aktiivisesti estät verotulojen kasvua Hangossa.
eihän siel sportiassa käy ku pitkätukat ja liimanhaistelijat!
Siellä on inhottava käydä kun koko ajan joku myyjä seuraa ja vahtii ikäänkuin kaikki olisivat siellä varastamassa.! Ei ole vielä 50 vuoden ikään mennessä ollut tapana kaupasta varastaa mutta asiointi kyllä Sportiassa muutaman kerran jälkeen loppui kyseisestä syystä. Ei se tarkoita jos haluaa katsella että on varkaisilla !!