http://www.ita-savo.fi/sites/default/files/fpf1436.jpg
Muista nuori - ÄLÄ koske huumeisiin - se johtaa Helvettiin!
Muista nuori - ÄLÄ koske huumeisiin - se johtaa Helvettiin!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Porttiteorian mukaan myös rintaruokinta johtaa kovempiin huumeisiin, kaakao, tee, kahvi, olut, kossu. Viinit jättävät tuossa vaiheessa väliin, ne tulevat kuvaan vasta aikuisena. Ja sit tietysti jeesus pelastaa kunnon ryyppymiehen.
Huumeiden käyttö on järjen väärin käyttöä. Ihmiseltä voisi vaatia järkevämpiäkin toiminta tapoja olemmehan niin viisaita ettei mikään ole mahdotonta ainakin omasta mielestämme.
Mutta, tähänkin liittyy mieli joka on ottanut johtajan roolin kun vapaa ehtoisesti olemme luovuttanut sen hallinnastamme ja ruokkineet ensin sitä pahuuden eväillä. Mieli on vahva vastustaja jos omin toimin avitamme sitä pahuuden markkinoiden suuntaan.
No mitä tämä aloitus tekee ateismipalstalla?
Ajatteleeko aloittaja, että ateistit imuroivat kaikkea kamaa/huumeiden käyttö liittyisi jotenkin ateismiin?
Vastaus löytyy linkitetystä stripistä.
Heh, niinpä tosiaan :-D
Uskonnollisen propagandan sijasta suosittelen tutustumaan ihan oikeisiin tutkimuksiin aiheesta.