Helsinki, Suomen ihanin pääkaupunki

Niin, kuten olen jo aiemmin sanonut niin älkää hyvät ihmiset kommentoiko millään lailla näihin Hellu -topiceihin. Niin kauan kun jengi kommentoi ja jaksaa purnata aiheesta on tuo Hellu-häirikkö tyytyväinen. Kommentoidaan vaan niihin topiceihin missä puhutaan Helsingin kaupungista, eiköhän tilanne sitten pikkuhiljaa rauhoitu. Sopiiko kaikille?

Toivon vaan ettei sheriffi poista taas tätäkin topicia, kuten on aiemminkin tehnyt täysin asiallisille topiceille.
8643
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Eikö äly riitä?

Hellu on Suomen AINOA pääkaupunki!!

Äänestä
  • Rakas Hellu-häirikkö, otapa uudestaan tämän syksyn koulun historiankirjasi käteen. Jos olette päässeet jo kivikaudesta Suomen historiaan niin etsipä kirjasta Suomen pääkaupungit. Huomaat että mm. Turku on ollut Suomen pääkaupunki. Näin ollen on täysin loogista sanoa että kaikista Suomen pääkaupungeista Helsinki on ihanin.

    Toki saattaa olla liikaa olettaa että sinä tämän ymmärtäisit.

    Huomaatkos muuten miten Hellu-propagandasi vaikutus alkaa pikku hiljaa laimentua? Parin viikon päästä emme enää edes sinua muista täällä Helsingin palstalla. Mutta mukavaa jatkoa kuitenkin sinullekin, toivottavasti ajan kanssa saat selvitettyä henkiset ongelmasi.

    Äänestä

Tiedoks vaan et Suomessa on vaan yks pääkaupunki.
Vai tiedätkö muitakin suomalaisia pääkaupunkeja?

Onko näistä sun tietämistä Suomen pääkaupungeista Helsinki nyt ihan varmasti se ihanin?

Äänestä
  • Hämeenlinna, Mikkeli, Turku, Oulu ja Rovaniemi ovat myös pääkaupunkeja.

    Äänestä

Onks suomella montaki pääkaupunkii?

Njet bonimaij...

Äänestä

Eiköhän valtioilla ruukaa olla vaan yks pääkaupunki? Suomella se sattuu oleen tää Helsinki, joten eiköhä se oo sillon samalla ihanin, huonoin, suuri, pienin, jne.

Äänestä

Mitähän toi kirjoittaja oikein peeloilee?
Onko toi se sama häirikkö joka soittaa suutaan jokaiselle ja joka asiasta ja joka sen takia potkitaan kokoajan pois? Solvaa kirjottajia ja sefua! Aika hölmöä hommaa.

Äänestä

taas on kirjottajal jääny koulut käymättä!

mee sä vaan jonnekki huuhaa-palstalle vaik haukkuun sitä sun sefuas xP

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hesalainen1 kirjoitti:

Niin, kuten olen jo aiemmin sanonut niin älkää hyvät ihmiset kommentoiko millään lailla näihin Hellu -topiceihin. Niin kauan kun jengi kommentoi ja jaksaa purnata aiheesta on tuo Hellu-häirikkö tyytyväinen. Kommentoidaan vaan niihin topiceihin missä puhutaan Helsingin kaupungista, eiköhän tilanne sitten pikkuhiljaa rauhoitu. Sopiiko kaikille?

Toivon vaan ettei sheriffi poista taas tätäkin topicia, kuten on aiemminkin tehnyt täysin asiallisille topiceille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu