Kiinnostava aiheena, jos ne tarinat voidaan havaita totuudellisiksi, vai kelpaako
ideaan keksityt tarinat, joita näyttää olevan, ainakin poliittisella areenalla päivittäin ?
Sisutarinat vuonna 2015 .
5
142
Vastaukset
- epätosi_kertomuksia
Stubbin ja Rinteen selitykset tulevasta kasvusta ovat todellisia sisutarinoita. Mahtavatko edes itsekään uskoa omia juttujaan?
- satujakaikellekansalle
Aikanaan kun kansan itsetuntoa piti pönkittää hävittyjen sotien ja muiden vastoinkäymisten jälkeen,niin satusetä Topelius palkattiin sepittämään sankaritarinoita.
Mistä nyt löydettäis uus satusetä? - Lohjan_sisu
Nyt lohjalaisilla olisi mahdollisuus kunnon sisutarinaan. Lohjalla Mondin paperitehdas aiotaan sulkea.
Paperitehdas on toiminut vuosikymmenet Lohjan parhaalla paikalla Pitkänniemen alueella.
Nyt sinne sopisi maisemapuisto yhdessä jonkin kansainvälisesti tunnetun rakennuksen kanssa. (esim. Guggenheimin museo, toivottavasti Helsingistä pois vaihto vielä on mahdollista) Tämä toisi Lohjalle tunnettavuutta kaikkialla. Kyllä tämä vilkastuttaisi myös Lohjan talouselämää joten yrittäjien luulisi ymmärtävän nyt tämän muutoksen tuomat hyödyt.
Saa nähdä ymmärtävätkö lohjalaiset tämän arvokkaan hetken mahdollisuudet?
Tässä Mondikin voisi saada hyvää PR:ää kansainvälisesti?
Ei Lohjan tarvitse jäädä surkeaksi taantuvaksi pikkukaupungiksi. Järjestäkää vaikka kansainvälinen ideakilpailu: mitä Mondin jälkeen jos Mondi lähtee.
Antakaa Pitkäniemelle arvoisensa paikka kansainvälisellä tunnettavuuskohteella.
Löytyykö Lohjalta sisua? - s_osoitus
Saako siitä sisumerkin ja lasillisen päärynälimonaadia, jos saa poikki viime syksykesästä alkaneen häppäputken.
Meikä-äijän 59v henkinen ja fyysinen terveys on romahtamassa. Tosin tuo pakkorakosessa raitistuminen voi pienentää sisuarvoa. - kylläjämpionnäin
Kyllä pistää VIHAKSI tuo viranomaisten SAAMATTOMUUS ja LÄSSYTYS kun lukee RIKOS-UUTISIA raiskauksista ,väkivalta tapauksista,taskuvarkauksista ,mummojen-ja vaarien ryöstelyistä ja asuntomurroista joita täällä tehtaillaan ,varsinkin kun tekijöillä on ETNISTÄ TAUSTAA niin meidän viranomaistet HALVAANTUU täysin alkaa hyssyttely ja vähättely kuten tuo PASILAN HAKKAUS tapaus ,pääsivät vapaaksi samantien taisi olla kiire PERJANTAI-RUKOUKSIIN ?? Ja entäs ESPOON ISIS -tapaus ?? Olisi mukva tietää kuinkahan monta ASUNTO-MURTO ja TASKUVARASJENGIÄ tääläkin hetkellä kiertelee maassamme pahanteossa ,POLIISIEN samaan aikaan pyöritellessä sormiaan ja hokien että EI MEILLÄ EI MEILLÄ .Ainoa mihin niillä tuntuu aika ja resurssit riittävät on ettei SOME-saiteilla vaan kirjoiteta MUSLIMEISTA rumia ja KIIHOTUTA KANSANRYHMISTÄ(somalit) EI MUUTA KIITOS!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986428KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3605974Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602893Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072348Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072018- 1251774
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331158