Ikuisia sossumamuja pitää ruveta palauttamaan

fjgds

jo rauhoittuneisiin kotimaihinsa koska eivät ole työllistyneet Suomessa vaan olleet pisimmillään jopa 25 vuotta kelan ja sossun leivissä. Heillä on tällä hetkellä rahaa ja muuta varallisuutta joten he selviytyvät mainiosti omissa kotimaissaan kunhan eivät sekaannu politiikkaan tai rikolliseen toimintaan. Maahanmuuttovirastoon pitää organisoida osasto ulkomaalaisten maastamuuttoa varten. Suomen veronmaksajat ovat jo osansa tehneet näiden ikuisten sossumamujen kohdalla.

16

54

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokoomus_on

      innolla ollut eu:n mukana järjestelemässä yhteistä vastuunkantoa pakolaisista jossa Afrikkaan perustetaan keräysleirejä joista eu:n isot maat päättävät minne lähetetään pakolaiseksi ja siinä pakolaiset jaetaan maan pinta-alan mukaan suhteessa väestömäärään mikä tietää Suomeen vähintään 10000 pakolaista vuodessa lisäksi tulee niiden perheet mukana mikä tietää Suomeen noin 50000 pakolaista vuodessa.

    • gvmhgdf

      Menox vaan kotimaihinsa.

    • hssrvx

      ok.

    • dkhfdsd

      Hyvää matkaa oikeisiin kotimaihinne!

      • fgdss

        Jep!


    • dsdscxcxcx

      Missä ne rauhoittuneet maat ovat? Somalia ei rauhoitu ikinä ,eikä Afganistan, Syyria?
      Syynä islam.

      • Somaleilla_ei_ole

        mitään ongelmia lomaillessaan Somaliassa mistä se kertoo?


    • jdshds

      Somaliassa ja Afganistanissa elää ihmisiä siitäkin huolimatta joten kyllä sinne voi muuttaa.

      • jfhgds

        Just näin.


    • hgdsgy

      Hyvä aloitus.

    • hxbnvv

      Oukei.

    • rotu-realisti

      28.3.2015 18:01

      Brittilehti Daily Expressissä oli hyvä kirjoitus sharian leviämisestä länsimaissa:

      http://www.express.co.uk/comment/columnists/leo-mckinstry/566322/Leo-McKinstry-on-Sharia-law-Islamic-legal-code-in-Britain

      "Mikään ei kuvaa paremmin monikultturismin vaarallista, tuhoavaa vaikutusta kuin sharia-lain hiljainen leviäminen kautta yhteiskunnan.

      Kulttuurisen monimuotoisuuden kannattajat paapattavat suvaitsevaisuudesta ja tasa-arvosta, mutta todellisuudessa heidän vaatimuksensa islamilaisen lakijärjestelmän hyväksymisestä Britanniassa edistää suvaitsemattomuuden ja epätasa-arvoisuuden raaimpia muotoja.

      On irvokasta, että ns. liberaalit, omahyväisine edistysmielisine mielipiteineen, tukisivat oikeusjärjestelmää, joka institutionalisoi tehokkaasti vainon, naisvihan, sorron, homofobian ja barbarismin.

      Kaikkialla maailmassa missä sharia toimii, se tarkoittaa riemuvoittoa raakalaismaiselle taikauskolle yli inhimillisen oikeudenmukaisuuden, demokratian ja vapauden tilalle mullahien hallintoa."

    • ggsf

      Menox vaan omiin kotimaihinsa.

    • Likaomaapesää

      Kristityt kaljupäät levittävät pakolaiset pitkin Eurooppaa.

    • sodattomatmaat

      Olen samaa mieltä aloittajan kanssa.

      Nämä Suomesta turvapaikan, hyvät elinolot ja koulutuksen saaneet voivat alkaa jo hyvillä mielin, sivistyneinä rakentamaan sitä omaa syntymämaataan.

      Kehittämään Omaa Kotimaataan!!!!!!!

      • kotoutuminen

        Vähemmänkin koulutetuille löytyisi helpommin työtä omista kotimaistaan kuin täältä. Voisivat auttaa jälleenrakennuksessa.

        He voisivat myös opettaa lukutaitoa ja demokratiaa ruohonjuuritasolla.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      216
      1039
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      864
    3. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      98
      821
    4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      215
      784
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      68
      687
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      48
      609
    7. Panettaako sua

      Yhtään?
      Ikävä
      46
      593
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      566
    9. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      77
      534
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      513
    Aihe