Tunnen kolme homoa. Jokaisella on takanaan (seksi-)suhde naiseen josta lapsia.
Eräs täältä netistä. Hän oli naisen kanssa avioliitossa 20 vuotta. Kertoi sinä aikana olleensa pihkassa miestuttuihinsa.
Eikö se olekin henkistä pettämistä?
Tänään luin erään kristityn homon(tunnistaa siitä ettei hyväksy taipumustaan josta ei rukouksella pääse eroon ja juuri rukousta yrittävät laastariksi terapian ohella). Hän oli 14 vuotta ollut naimisissa naisen kanssa mutta homous voitti.
Eräs homo joka on täältäpäin...tunnen hänet livenä enkä pidä hänestä pätkääkään.
Hänkin oli tehnyt lapsen naisen kanssa.
Siis uskovaiset ovat siinä oikeassa että homo VOI PÄÄTTÄÄ elääkö homoelämää vai ei.
Ikävä kyllä kaikki tuntemani homot on epäonnistuneet naisen kanssa ja palanneet olemaan takasin miestensä kanssa.
Homosuhteetkaan eivät ole vain kestäneet, mutta uutta kaveria vain etsimään.
Mitä me teemme niille naisille jotka suostuvat pilaamaan oman elämänsä ja olemaan homon kanssa?
Miten se lapsenteko tapahtuu? Onko se pakotettu pano ilman tunteita? Haaveilevatko olevansa miehen kanssa kun sekstaavat?
Niitä homojen vaimoja on hyväksikäytetty.
On hyvä että nyt uuden lakiehdotuksen myötä homoilla on mahdollisuus adobtioon. Enää homon EI TARVITSE käyttää naista hyväkseen saadakseen lapsen.
Homot seurakuntaan
5
<50
Vastaukset
- kisuuuuuuuuuuuu
Oliko noista edellä mainituista 1 homppeli sun ex:ä?
Mun nykyinen on bi. Ja sanottakoon vielä että sängyssä ja sen ulkopuolellakin menee loistavasti.
Rakastan miestäni sellaisena kuin hän on. Vähän pervo:)- tuikkiieituikituik
Tuleeko lapsistasi samanlaisia vai onko heillä isompi valo?
tuikkiieituikituik kirjoitti:
Tuleeko lapsistasi samanlaisia vai onko heillä isompi valo?
"isompi valo"? Onko sulla kaikki nyt kunnossa?
Lapseni on normaaliheteroja. Jotkut asiat kuten mieheni taipumus, ovat vain äidin ja isän välisiä asioita.
Ei me oteta lapsia sänkyyn mukaamme vaan he nukkuvat silloin ja ovat autuaan tietämättömiä kaikesta mitä teemme.
Lapseni on murrosiässä ja voi jo nyt sanoa että normaaliheteroja he ovat.
Ja vaikka esm poika osottautuisi homoksi niin emme häntä hylkäisi emmekä helvettiin toivottaisi.auroraboreallis kirjoitti:
"isompi valo"? Onko sulla kaikki nyt kunnossa?
Lapseni on normaaliheteroja. Jotkut asiat kuten mieheni taipumus, ovat vain äidin ja isän välisiä asioita.
Ei me oteta lapsia sänkyyn mukaamme vaan he nukkuvat silloin ja ovat autuaan tietämättömiä kaikesta mitä teemme.
Lapseni on murrosiässä ja voi jo nyt sanoa että normaaliheteroja he ovat.
Ja vaikka esm poika osottautuisi homoksi niin emme häntä hylkäisi emmekä helvettiin toivottaisi.Isompi valo...lapseni ovat eri maata kuin me. He ovat kirkon jäseniä vastoin meidän toivomusta. Haluavat olla, ja me kunnioitamme heidän päätöstä vaikka se ei ole meidän toiveemme.
Ehdotimme heille eroamista mutta eivät ole siihen kypsiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701083
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132847- 84783
- 51728
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55529Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294525Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37521Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49477
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53464
