http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/saksalaislehdet-andreas-lubitzilla-suuri-maara-psyykelakkeita/4947324
Tuota ei olisi tapahtunut elleivät LÄÄKÄRIT OLISI MÄÄRÄNNEET järkyttävän määrän psyykemyrkkyjä.
Tuota ei olisi tapahtunut elleivät LÄÄKÄRIT OLISI MÄÄRÄNNEET järkyttävän määrän psyykemyrkkyjä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eiköhän tuossa suurin syy ole liian hyvä yksilönsuoja, kun on kyse suurten ihmismäärien kuljettamiseen tarkoitettujen Lentokoneiden,laivojen, junien ja bussien kuljettajien terveystilanteesta ilmoittamisesta työnantajille. Että silleen.
Tuota ei olisi tapahtunut elleivät LÄÄKÄRIT OLISI MÄÄRÄNNEET järkyttävän määrän psyykemyrkkyjä.
Eikös se jättäny syömättä ne "myrkkynsä"?
Eli ennemminkin toi tapahtu juurikin SIKSI, että kukaan ei valvonut avohoidossa olevan hullun lääkkeen ottamista!
Saati et lääkäreillä ei näytä olevan ilmotusvelvollisuutta noinkin vastuullisessa tehtävässä olevan henkilön sairaslomasta sen työnantajalle?!? Eiköhän pitäis?
Toisekseen se lääkäri ei ilmoittanut mitään lentäjälle määrätystä sairaslomasta työnantajalle. On arvovalta kysymys myöntää tuota ns. " Herrojen omaa mokaa ", kun on selvä ja ilmeinen menettelyvirhe vastuullisissa asemissa työskentelevien terveydentilan ilmoittamisesta työnantajille.
Että silleen.
Tuota ei olisi tapahtunut elleivät LÄÄKÄRIT OLISI MÄÄRÄNNEET järkyttävän määrän psyykemyrkkyjä---