Nyt me espoolaisetkin voimme äänestää Suomen parasta talousasintuntijaa eduskuntaan. Hän on
http://vaalikone.yle.fi/eduskuntavaalit2015/vaaligalleria?emer[pn]=vahtera&emer[pd]=&emer[pp]=&emer[pg]=&emer[par]=18_90&emer[pk]=a_asc&emer[po]=#5204
http://vaalikone.yle.fi/eduskuntavaalit2015/vaaligalleria?emer[pn]=vahtera&emer[pd]=&emer[pp]=&emer[pg]=&emer[par]=18_90&emer[pk]=a_asc&emer[po]=#5204
Vastaukset 6
Vanhimmat
Luin pari päivää sitten hänen bloginsa Iltalehdestä. Täyttä asiaa joka sana. Hänen avullaan päästäisiin eroon EU:n tukipaketeista ja elintasopakolaisista ja paljon muuta asiaa:
http://blogit.iltalehti.fi/pauli-vahtera/2015/03/24/vahemman-kulutusta-enemman-hyvaa-oloa-9-miljardin-saastolista/
noudatetaan, niin eivätpä enää turvapaikkaturistit laumo rajan yli leveämmän leivän ääreen.
Vahtera kirjoittaa:
"Suomen huono talouden tilanne voidaan selittää ulkomaalaisille avokätisesti jaetuilla rahoilla. Kehitysapu, Kreikan lainat ja takuutukset, humanitäärinen maahanmuutto, EU-nettojäsenmaksut, ulkomaalaisten ilmainen opiskelu, sosiaaliturvan maksaminen ulkomaille, rikollisten elättäminen vankiloissa paremmin kuin huolehdimme omista vanhuksistamme. Pieni maa maksaa pienistä rahoistaan ulkomaalaisille, joilla pitäisi olla ensisijaisesti itsellä vastuu omasta ja yhteisönsä elämästä. Mutta mutta. Kuka voi vihata omia lapsiaan ja suomalaisten tulevia sukupolvia niin rankasti, että leikkii hyväntekijää velaksi. Aika sottaisen sädekehän siitä saa."
jo pitkän aikaa hänen blogejaan Iltalehdestä. Ehdottomasti sen lehden parasta antia. Viisas mies.
tämänpäiväinen uutinen Iltalehdessä. Siinä kerrotaan tutkimuksesta, joka osoittaa, että Suomi upottaa maahanmuuton kustannuksiin 700 000 000 euroa vuodessa! Saati sitten kaikki ne muut rahat, mitä ulkmaalaisille syydämme. Huh!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015040219460846_uu.shtml
suomalaiset seisoo leipäjonossa. Tästä on tultava loppu!