entä jos mä sanon ei..?

miksi haluisin muistaa jumalaa joka sillo joskus oli jotain mulle?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tietenki tää tuska ja täydelline tyhjyyde tunne pakottaa rukoilee et tuntis edes oma persoonasa mitä en oo tuntenu viime kuukausina...mutta kuka on jumala et sitä muistasin?

Äänestä

oli miltei lasten leikkiä katkasta pyhän hengen työ mussa sillo aikasemmi...täysi tyhmää ja toivotonta yrittää räpeltää nyt vuosie jälkee..kuha saan omassa persoonassa kirkkai silmi kuolla ni se riittää mulle...ilma tota helveti et oon hereillä mut käytännössä mikää kello ei enää huuda, ei mitää persoonaa tai tahtoa jäljellä

Äänestä

ite jumala teki mulle tien nii vaikeeksi nousta etten jaksanu nousta,niiku siinä menneisyydessä olis ollu jo tarpeeksi... sitte laitto mut saatanaksi tuhoamaan mun oma elämä...nytkö pitäs ehkä ehkä ehkä ruveta kokoo palaasii jos tästä jotaki sais vielä aikaseksi..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tehmies24v kirjoitti:

miksi haluisin muistaa jumalaa joka sillo joskus oli jotain mulle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu