http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015033019447673_uu.shtml
Jollain noita jalkamatoja täytyi olla jo paradiisissa ja Nooan arkissa.
Muuten olisivat kuolleet sukupuuttoon.
Paradiisissa Herra Zebaout katsoi ne erittäin hyviksi. Jopa niin hyviksi että ne päästettiin myös Nooan arkkiin.
Jollain noita jalkamatoja täytyi olla jo paradiisissa ja Nooan arkissa.
Muuten olisivat kuolleet sukupuuttoon.
Paradiisissa Herra Zebaout katsoi ne erittäin hyviksi. Jopa niin hyviksi että ne päästettiin myös Nooan arkkiin.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Bah, nykyään se on rappeutunut!! Ennen se söi salaattia... 0_0
/sarcasm
Ehkä jalkamato olikin se kuuluisa paradiisin käärme?
Madot on matoja, ei niitä tarvitse laivalla pelastaa jos vettä sataa.
Tiedätkös, että kastemadotkin voivat hukkua?
Puhuuko aloittaja jalkaSIENESTÄ ? Sellaista saattoi hyvinkin muhia arkin lattioissa. Jossakin vaiheessa matkaa yleinen siisteys takuulla lopahti, eikä miehistö enää jaksanut luutata kansia. Tai sitten se tarttui saunan lauteilta ( jokaisessa hyvinvarustellussa arkissa oli tuohon aikaan sauna).
Paratiisissa ennen syntiinlankeemusta ei ollut ongelmia minkään madon kanssa. Se, että niistä nyt voi olla ongelmia, voi johtua siitä, että madoissa on tapahtunut mutaatioita, joka on saanut ne käyttäytymään vahingollisella tavalla. Toinen mahdollisuus on, että syntiinlankeemuksen seurauksena ihmisen vastustuskyky joihinkin matoihin on voinut heikentyä ja se aiheuttaa ongelmia.
Alussa Jumala loi kaiken hyväksi, mutta ihmisen syntiinlankeemus sai aikaan muutoksen koko luomakunnassa. Kaikki sopii hyvin yhteen kreationismin kanssa.
Jalka- ja muissa madoissa on siis tapahtunut evoluutiota.
>Alussa Jumala loi kaiken hyväksi, mutta ihmisen syntiinlankeemus sai aikaan muutoksen koko luomakunnassa. Kaikki sopii hyvin yhteen kreationismin kanssa.
On se ihmeellistä, että kreationismi sopii itsensä kanssa yhteen. Väkevää todistusta!
Evolutionisteilla "jalkamato" on kehittynyt vaivaavaksi aivomadoksi. Ainakin tälläisen päätelmän voi tehdä heidän tekemistä typeristä kysymyksistä.
Jos haluatte oikeita vastauksia niin muotoilkaa ENSIN se kysymys oikeaan muotoon.
Vääristyneeseen kysymykseen ei kannata edes yrittää vastata.
Kysymyksen tekijäkin voisi noudattaa jonkinlaista logiikkaa.
>>Jos haluatte oikeita vastauksia niin muotoilkaa ENSIN se kysymys oikeaan muotoon.<<
Ja se oikea muoto on mikä?