Nyt eletään vaihetta, jossa MTK roikottaa vaaltäky Sipilää julkisuudessa.
Pimentoon on visusti verhottu väykky, lehtomäki, sika-anttila, koplaus-juhantalo, kolgatan olka, kanki-vanki-kaikkonen, rehellisin
merisalo, multa-kiäriäinen, siltarumpu-pekkarinen yms.
Tämä kauhukabinetti on valmis astumaan valtaan vaalipäivän iltana, kun esirippu poistetaan ja kepu sytyttää lyhtynsä valaisemaan kummitusjunansa irvinnaamoja.
Pimentoon on visusti verhottu väykky, lehtomäki, sika-anttila, koplaus-juhantalo, kolgatan olka, kanki-vanki-kaikkonen, rehellisin
merisalo, multa-kiäriäinen, siltarumpu-pekkarinen yms.
Tämä kauhukabinetti on valmis astumaan valtaan vaalipäivän iltana, kun esirippu poistetaan ja kepu sytyttää lyhtynsä valaisemaan kummitusjunansa irvinnaamoja.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Pelottaa. Lapset ajoissa nukkumaan vaali iltana. Väyrysestä Pääministeri?
Ei vaan Soinista pääministeri. Oinosesta liikenneministeri (törkeä rattijuoppuostuomio). Hakkaraisesta maatmetsätministeri (hallitsee sirkkelisahan terottamisen). Velttovirtasesta kulttuuriministeri. Jne
Kaikki kynnelle kykenevät kepu-kähmyt ovat jo haaskalla. Kun Sipilän terveys pettää raskaan pääministerin työn alla, alkaa kisa kepu-kalifin paikasta. Väykylllä on putlerin tuki, joten on mahdollista että vladimirov-väykky lopulta pääsee valtaan Suomessa.
Suksi hevonvittuun siitä viisastelemaan
Sielläkö tuo kepun kauhukabinetti väykyn johdolla onkin piilotettuna? Onko sika-anttilakin hevon.....ssa, vai sittenkin.....?
Siellä ne vanhat kauhistukset lymyilevät Sipilän seläntajkana.
Vaalipäivän iltana vladimirov-väykky alkaa vaatia ulkoministerin salkkua itselleen. Putler "antaa Sipilän ymmärtää" mitä kepun on ruplakassan korkojen vuoksi tehtävä.
Keskusta on jo sopinut Kokoomuksen kanssa Aleksanterin kassanhoitajuudesta. RKP nappaa opetus- ja kulttuuriministeriön.
Kuinka ksuan sipilän terveys kestää raskasta pääministerin työtä?
Kyllä se kestää kun ei päästetä persuja, vihreitä, vasureita ja muita änkyröitä hallitukseen.
Persuista persuimman Kätkäläisen sanoilla; "AMPU TULEE", kavahtakaa marjarosvot!
Aivankuin kepu olisi jo voittanut vaalit, kalluppia tehdään nyt kepulaisittain. Kunhan suomalaiset eivät uskoisi propaganda-kalluppiin.Muistakaa kuka kehitti paskalain ja miksi ja minkä firman lokasäiliöt ovat.oliko puh.joht. paskalain takana?