Tutkimus maahanmuuton kustannuksista

Ajankohtainen tutkimus maahanmuuton kustannuksista, mitä mistäkin maasta tullut maahanmuuttaja maksaa suomalaiselle veronmaksajalle

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015040219460846_uu.shtml
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kyseinen laskelma on teilattu jo monilta tahoilta. Se että saksalainen opiskelun tai rakkaudenperässä saapuva ei tule niin kalliiksi kuin humanitaarinen maahanmuuttaja. Siihen ei kyseistä kallista tutkimusta olisi edes tarvittu. Persumainen lillukanvarsiin keskittyvä turhake koko tutkimus.

Äänestä
  • antaas ny tulla tarkka tutkimus paljonko hyysätty somali maksaa vai laskeeko hyysäri vihreet lillukanvarsia..... täh

    Äänestä

  • ovatko teilaajina ylen ja erkkokonserinin komu nistiset amatimiehet

    Äänestä

  • amatimies2 kirjoitti:

    ovatko teilaajina ylen ja erkkokonserinin komu nistiset amatimiehet

    Helsingin yliopiston, kansantaloustieteen professori.

    Äänestä

  • soininveli kirjoitti:

    Helsingin yliopiston, kansantaloustieteen professori.

    niinettä kenenkä lauluja proffa laulaa,laita ny sitä kylmää factaa niinettä asia selviää kertaheitolla.
    tuskin ne tiedot on jonkun hyysäri proffan tabletilla,tietääkseni neon eri virastojen virkamiehet jotka valtion eli meitin verorahoja jakelee.

    Äänestä

Joka vuosi poikivat somput tulee hintoihinsa!

Äänestä

Mitä maksaa perusrasistin ylläpito. Kaikkinensa yksi rasisti maksaa yhteiskunnalle n.200000 kaikkinensa. Koulutus,sotumaksut,työttömyysturva,alkoholisairaudet. Milloin alamme pakkosiirtää heitä vaikkapa ahvenanmaalle. Oppisivat tekemään reippaiden suomenruotsalaisten kanssa töitäkin jatkuvan mankumisen sijaan..

Äänestä
  • Mitä maksaa perusvihreän ylläpito ? ei taida tuo 200000 € riittää lähellekkään per vihreä.
    Kerroit siinä loistavan idean pakkosiirretään kaikki vihreät sinne ahvenanmaalle...oppisivat todellakin tekemään töitä sen hampunpolton sijasta.
    Ja miten kalliiksi nuo hourupäät ovat tulleet suomelle ilmastonmuutoksineen ja tuulimyllyineen.

    Äänestä

Alkaa olla Ahvenanmaa sitten täynnä kun persujuopot ja vihreät humanistit heitä hoitamassa on siellä.Ilmastonmuutos on kokoajan täällä ja vain persut lobbaavat isojen öljyyhtiöiden renkinä heidän totuuttaan. Koko muu maailma sen on jo huomannut ja alkaneet toimiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hyysääminen_maksaa kirjoitti:

Ajankohtainen tutkimus maahanmuuton kustannuksista, mitä mistäkin maasta tullut maahanmuuttaja maksaa suomalaiselle veronmaksajalle

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015040219460846_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu