tuntematon golf

Tarjolla olisi golf 1997, malli 1.8i highline, 125 hv. En loyda Suomalaisista tiedoista ko. mallia. Aiheuttaako tama ongelmia mikali CoC - todistus loytyy ? Mista CoC:n saa belgialaiseen autoon Belgiassa ? Kiittaen.
4857
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Moi, vaikka mallia ei suomen maahantuontilistoilta löydy, ei siitä koidu sinulle ongelmaa. Tulli arvio auton "suomi" hinnan siitä huolimatta. Voi kenties kestää viikon pidempää.
CoC todistus on hyvä olla, vaikka se vaaditaankin vasta 1.1.98 käyttöönotetuista autoista... lähtien.
CoC todistuksen saat vw:ltä suomesta, hollannista, tai teetät sen saksassa huolto/korjaamo-asemalla (esim. ATU), joilla hoidetaan TÜV/Dekra todistuksia/katsastuksia.

ml 320

Äänestä

Ei ole muuta ongelmaa kuin että sellaista ei ole olemassa, varmastikkin joku kirotushäiriö. Onko niitä useampia tarjolla?

Äänestä

1kW on n.1,36hv ja siinä Golfissa on oikeasti noin 90hv... se kerrottuna tuolla 1,36:lla antaa lähes 125hv. Eli oisko joku lievä sekaannus?

Äänestä
  • kysymyksessä konsernin paljon käyttämä 5 venttilinen 1.8 litrainen. Ilman turboa 125 hv ja turbolla 150 hv. Ei mitenkään harvinainen ilmestys ainakaan Saksassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


1.8i 125hv kirjoitti:

Tarjolla olisi golf 1997, malli 1.8i highline, 125 hv. En loyda Suomalaisista tiedoista ko. mallia. Aiheuttaako tama ongelmia mikali CoC - todistus loytyy ? Mista CoC:n saa belgialaiseen autoon Belgiassa ? Kiittaen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu