Antti Kurvinen 144
LUJA LAKEUDEN PUOLUSTAJA
härm
26<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Mitä oon kuullu niin kyseinen kaveri on innolla ollu viime aikoina raiskaamas lakeutta!
Sitä kai tarkoititkin. .
Minkäslainen cv tällä kaverilla on töiden osalta?
on se ainaski ollu joulupukkina...
Antti ei ollut lopettamassa Kauhavan lentokenttää,kuten eräät toiset edustajat
ei suomi näitä lakeuksien kusettajia tarvitse,nää helvetin latomaalarit ei rehellisyydestä tiedä hevon vittua,johan näitä helvetin kusettajia on nähty ja huonoksi havaittu
Kurvinen on pelle.
Tietääkö kukaan kumpi sai enemmän ääniä salo vai kiviharjuketola edes listoilla ei näy kumpaakaan äänistä puhumattakaan. Olikos ne samasta puolueesta? Mielipiteet ainakin
kauhavan asioista on samat. Vaali tulos kertoo sen että Kurvinen on näihin kahteen verrattuna priimaa ainesta.Onnittelut Kurvinen !
Nyt kun on vaalit ohi niin Antti ja sen tukiat sulkee koulut, terveyskeskukset ja iltapäivähoidot. Nämä hankkeet kun on ollut vain puoli vuotta vaalikaranteenissa.
Lakeuden puolustuja on väärässä puolueessa. Äänestämällä kepua autat paskalaki-Sipilän päämisteriksi. Ilman Sipilää tuksin olisi koko paskalakia, joten se on tullut maksamaan turhana investointina jo tuhansia.
Eikö kepu ole ollut jo tarpeeksi sinunkin kukkarollasi?
https://www.suomenuutiset.fi/juha-sipilan-yhtion-ja-jatevesiasetuksen-yhteinen-taival-ensin-rakennettiin-laitteet-sitten-sorvattiin-asetus/
Ei oo. Joku muu siälä on kyllä käyny.
Ei sellainen käsite kuin Regulaatio-bisene ole sinulle tuttu? Tässä on kyse juuri siitä.
Koska et osa klikata linkkejä, niin kerrataan rautalangasta: Sipilä loi tarpeen tuotteensa markkinoille lobbaamalla toisen kepulaisen, eli ympäristöinisteriön johtajan, hannele Pokan kanssa läpi lait, jootka pakottivat haja-asutusalueilla olevat ihmiset ostamaan jätevesipuhdistamot, joita valmisti Sipilän firma. Itseasiassa koko laki oli laadittu siten, että sipilän firmat olivat laatimassa ohjeistusta ja niinpä se oli ainoa, joka pystyi heti tuottamaan noita laitteita, koska sillä oli llaitteet jo valmiina.
ELI TÄSSÄ ON KYSE LAAJASTA KEPULAISESTA KORRUPTIOSTA, jossa ollaan minun ja sinun kukkarolla, ei mistään muusta
Ja nyt Sipilä pitäisi palkita pääministerin paikalla.'
kepun koplaus ja miten se tehtiin, voit lukea tuolta:
https://www.suomenuutiset.fi/miksi-sipila-vaikenee-paskalakibisneksestaan/
https://www.suomenuutiset.fi/juha-sipilan-yhtion-ja-jatevesiasetuksen-yhteinen-taival-ensin-rakennettiin-laitteet-sitten-sorvattiin-asetus/
Luja lakeuden puolustaja.Eli kepu pettää aina.Älkää menkö enää halpaan.
https://www.youtube.com/watch?v=iVwYhghi7Sk
Pthyi helevetti.
http://www.anttipesonen.fi/
Sait Antti hienonon numeron 144, Mannerheim- ristin no 144 sai Lauri Törni. Joskus arpaonni suosii, mutta tässä tapauksessa no 144 meni oikealle miehelle.
Paitsi että Törni ei ole korruptoituneen jätevesibisnesken myötä ollut minun kukkarolla, kepu on.
Olis se paskalaki tullut ilman kepuakin ja vielä paljon ankarampana.
Ei olisi. Tuossa osoitetaan, että koko jätevesibisnes oli Sipilän aikaansaannos:
https://www.suomenuutiset.fi/juha-sipilan-yhtion-ja-jatevesiasetuksen-yhteinen-taival-ensin-rakennettiin-laitteet-sitten-sorvattiin-asetus/
"
Jäteveden puhdistuslaitteille luotiin Suomeen niin sanotut regulaatiomarkkinat. Tällaisen markkinan luominen edellyttää aina sääntöjen muuttamista. Ellei asiaa koskevaa asetusta olisi tehty, ei tuhansien eurojen laitteita tarvittaisi lainkaan"
"Green Rock oli perustettu vuoden 1998 alussa, juuri ennen Hajasampo-projektin käynnistymistä. Juha Sipilän omistama yhtiö Fortel Invest Oy teki Green Rockiin merkittävän sijoituksen ja meni mukaan yhtiön hallitukseen. Sipilä oli Suomen Uutisten tietojen mukaan eräs yhtiön pääomistajista ja eräs kehityshankkeen primus motoreista.
Green Rock teki projektin aikana aktiivista pohjatyötä ja hyödynsi projektia ja siinä saatuja välituloksia tuotekehitystoiminnassaan. Projektiraportissa todetaan: “Hajasampo-projektille asetettiin sekä siihen osallistuvien tutkijoiden, kuntien ja yritysten että myös rahoittajien tahoilta monia erilaisia, varsin kunnianhimoisiakin tavoitteita. Ne vaikuttivat jo alunperin tutkimussuunnitelmaan, mutta joitakin painotuksia on täsmennetty myös tutkimustyön aikana.”
Hajasampo jätti loppuraporttinsa huhtikuussa 2001. Green Rockin osuutta kuvataan raportissa laajalti. Tekninen perusta regulaatiomarkkinan synnyttämiseksi oli nyt valmis."
"Mikä on Juha Sipilän rooli tässä kaikessa? Ketäänhän ei voi syyttää yrittämisestä, päinvastoin. Yrittäjiähän tämä maa kipeästi kaipaa. On kuitenkin erotettava toisistaan business ja niin sanottu regulaatiobusiness. Ensimmäinen on aitoa ja markkinaehtoista, toinen onkin sitten toista maata. Regulaatiobusiness menestyy vain ja ainoastaan silloin, jos markkinat luodaan lainsäädännöllisellä pakolla. Ja niinhän keskustapuolue on paskalain tiimoilta juuri menetellyt. Laitteiden myynnin huimin kasvuvauhti koettiin aikana, jolloin keskustajohtoinen hallitus nuiji kansan vihaaman paskalain läpi soraäänistä piittaamatta. Tulitukea annettiin keskustalaisen Hannele Pokan johtamasta ympäristöministeriöstä. Green Rock viritti toimintaansa siten, että se olisi pystynyt valmistamaan valtavan määrän laitteita."
Huomenna äänestän Kurvista,ajattelin antaa äänen kokoomukselle,mutta kun tämä Stunbelo vaalitentissä esiintyi,hyi helkkari millainen narsisti,ei tuota puoluetta voi äänestää
Siinä stumbelossa oikein on,taitaa olla tyhjä kuori.
Kuulin että sotilasarvokin on vaan korpraali,veikkaisin Sipilää reservin kapteeniksi.
Kurvinenhan on tietojeni mukaan sotilasarvoltaan luutnantti. Äänestän tottakai häntä. Äänestä sinäkin, ethän halua äänesi menevän hukkaan.
Kyllä, päätin äänestää Kurvista, onhan hän luutnantti ja luja LAKEUDEN puolustaja! Kiitos hyvästä vinkistä!
Antti haluaa keskittää maakuntakeskukseen. On hyvä ehdokas Sjokiselle muttei missään tapauksessa reuna-alueille.
Antti se on kulttuurialan ihmisenä jo kukkenheimia kannattamas. Hyvä, siitä se alkaa joutavanpäiväisten asioiden ajaminen city-kepun tyylillä
Toivottavasti poika ei ryssi jatkopestiä Sankelon tapaan.