http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015040619380001_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015040619390464_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015040619449919_uu.shtml
Siinä on taas tuhottu uskonnolla nuorten ihmisten elämät. Kyllä uskonto on hieno asia.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015040619390464_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015040619449919_uu.shtml
Siinä on taas tuhottu uskonnolla nuorten ihmisten elämät. Kyllä uskonto on hieno asia.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jehovan todistajat eivät ole kristittyjä
Kyllä muuten ovat! Jeesukseen uskovat kaikki tyynni
Mutta luulevat että vain heidän joukkonsa voi pelastua, vaikka se ei ole totta. Se määrä josta he puhuvat on Isrelin heimojen lukumäärä eikä jehovien.
https://www.youtube.com/watch?v=scd-GrSUGZs
ja alemman linkin kuunneltuasi olet asiasta selvillä. Ei tarvitse kokonaankaan kuunnella. Pasi Turunen on Herran asialla eksytystä vastaan.
https://www.youtube.com/watch?v=VIKO3msaUww
Jehovan todistajien mukaan Taivaassa voi aikanaan elää vain 144.000 ihmistä. Ihan fuulaa, joku ei ole tajunnut näköjään keitä ne 144.000 tuhatta Raamatussa ovat. Eivät he ainoita pelastuneita ole vaan niitä, jotka eivät ole koskaan esim. valehdelleet tai olleet yhdynnässä porttoon tai ylipäätään naiseen.
Kuitenkin Raamattu sanoo että pelastuneita on lukematon määrä.
Lukematon määrä ei ole sama asia kuin 144.000.
Kuuntelin vaan tota Pasi Turusen puhetta, löytyy nauhoitusajassa 10. 25 - 10.45
Hei nimimerkki, voi_teitä
Kysyt mikä meitä uskovaisia vaivaa. Ei yhtään mikään sen kummempi kuin ateistejakaan. Yhdessä linkin jutussa sanottiin heti alussa; Osassa uskontojen suljettuja lahkoja tapahtuu... Osassa. Yleistää ei voi. Osa ihmisten pahoinpitelijöistä, raiskaajista, varkaista jne. on ateisteja. Mikäs heitä vaivaa. Ihmistä vaivaa. On todella ikävää, että ihminen, kuka tahansa, loukkaa ja tekee vääryyttä toiselle. Siihen pitää puuttua aina ja kaikkialla. Iltalehdet tietysti nostavat lööppeihin ja kirjoittavat jutut niin, että niistä saadaan mahdollisimman paljon irti. Se, että taustalta löytyy yhteys johonkin uskonlahkoon, on helppo laittaa näkyviin.
Ystävällisesti,
Pirkko-pappi
no en nyt tiedä. yleistää ei saa mutta on se sanottava että suurin osa kristittyjä hyväksyy hellvettituomion ihmisille jotka eivät usko, tai eivät usko samoin kuin kristityt. mielestäni jos moraali on tuolla tasolla niin jokin kyllä vaivaa.
Eivät kristinuskovaiset helvettiin joutuvista päätä, vaan Jumala, he eivät voi ketään pelastaa, vain usko voi ja Jumala joka uskon lahjoittaa sitä pyytävälle.
Uskovaisia vaivaa fanaattisuus ja kyky ymmärtää todellisuutta.
En kokonaan uskonnollisuutta lyttää, mutta esimerkiksi Katri-Helenan poistaminen kirkon esiintymisistä todistaa jotakin kirkon ahdasmielisyydestä!
Käyn itse muissakin seurakunnissa.
"Väkivalta tekee hulluksi!"Raamattu
Sielunvihollinen käyttää tuota hyväksi,'Valheenruhtinas=Ruhjeen valtikas'.
Kyseessä on natsien vallankumoushanke, jolla pyrkivät maailmanvaltiaaksi! Arvelevat vuoden 2017 olevan sopiva ajankohta tuollaiselle. Jumalan toimi on kuitenkin vähentänyt säteilyjen vaikutusta ja ihmiskunnan loppu on ainakin siirtynyt, ja elämä jatkuu vuoden 2017 jälkeenkin.
joo ja sitten nukkumaan, vai mitä?