Kärpät johtaa sarjaa yhdellä voitolla, mutta ei sen enempää. Eilen pelatun ottelun lopputuloksella ei ole mitään merkitystä, kun sarjassa lasketaan vain voitot.
Eilen Jypillä ensimmäinen erä oli katastrofaalinen turhien jäähyjen takia ja peli oli jo 4-0 sen jälkeen Kärpille, eikä takaiskuista voi syyttää Tuomas Tarkkia. Toinen erä oli jo tasainen, Kärpät tosin voitti senkin 2-1. Kolmas menikin jo tasan 1-1, eli Jyp pystyi parantamaan peliään koko ajan huonosta alusta huolimatta.
Huomenna on neljäs peli. Uskon sen olevan taas tasainen, mutta Jypin vievän sen kuitenkin paremman laajan materiaalin ansiosta. Jokainen kenttä pystyy haastamaan Kärpien kulloinkin kentällä olevan viisikon pelattaessa täysin viisikoin. Olen varma, että tilanne on huomenna voitettujen otteluiden suhteen tasan 2-2. Kenenkään pelaajan ei tarvitse ylittää itseään, pelata vain normaali täysipainoinen peli. Kärpillä ulkomaalaiset eivät ole onnistuneet ja näin heillä eivät ketjut toimi kunnolla. Eilen tuli ylivoimalla joku maali, mutta niitä ei nyt kananta laskea. Tasaviisikoin se ei enää onnistu.
Kotivoiton jälkeen sitten vaan Ouluun hakemaan sieltä voittoa, näinhän se meni jo runkosarjasakin. Ei Raksila ole mikään kauhujen paikka, vaikka puoli Pohjois-Suomea huutaa Kärppien nimeen! Tunnelataus täytyy pitää kurissa ja pysyä pois jäähyaitiosta. Näin pisteet tulevat Keski-Suomeen.
JYP - Kärpät on äärimmäisen tasainen sarja
jaakko-jkl
2
109
Vastaukset
- otetaas_taas
kyllä kyseessä oli Tuomas Hörppy.
- Jyppi15
Loput pelit menevät kuitenkin todella selvästi JYPille. Finaalisarja on JYPin heiniä lukemin 4 - 0.
Hakametsä tai Kivikylä hiljenevät viimeisessä Finaalissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261882
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001660Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy541243Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?521121Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31988Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51883Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47876Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37810Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet38807Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798