Eduskuntaan pyrkivien joukossa paljon eläkeläisiä

mitä hittoa! Nuoria ,sinne pitää saada ,uusia ajatuksia,ei sinne tarvita vanhoja,muuten sama meininki jatkuu!Hamuavat vain rahaa ja etuja!
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Juu, samaa mieltä. Meillä on mennyt loistavasti viimeiset vuodet, kun pääministerit ovat olleet nuorukaisia ja muutenkin hallitus on koostunut nuorista, jotka ymmärtävät rahanjaon tärkeyden ja oman palkkatasonsa edut! He tiesivät sen, että on turhaa pihdata veroissa ja hintatasoissa. Tärkeintä on omat saavutukset, ei tyhmän kansan tarpeettomat edut!

Äänestä

Olet oikeassa. Kenenkään ei pidä äänestää eläkeikäistä, eikä sen lähellä olevaa ehdokasta. Ikäraja on max 55v, jonka kelpuutan.

Äänestä

Osa nykyisistä vanhoista poliitikoista aloitti myös nuorena, kuten Väyrynenkin. Nyt vaan on kokoomus siirtyntyt liian liberaaliksi nuorten tukemana. Nuoret eivät vielä ymmärrä kokoomuksen tavoitteita. No nyt nähdään tulos, jota ei olekaan. Isot firmat jatkavat YT-neuvotteluja silti, vaikka heille annettiin helpotusta. Pitäisi olla vastikkeellista alennuksetkin. Eli pitäisivät ihmiset töissä optioiden sijaan.
Eläkeläinen menettelee, jos virtaa rittää, mutta kyllä ikä painaa. Vanhin lienee ruotsalaisten Donner. Hän taisi jäädäkin jo pois.
Jos verrataan muita maita, niin liki eläkeikäisiä hallitsijoita he lähinnä ovat. Nuoruus voi aiheuttaa vauhtisokeutta. Siksi hyvä ikäsekoitus on parasta.

Äänestä

Hyväveliedut olisivat uhattuina, jos nuoria päästettäisiin sisärinkiin.

Äänestä

Ehdottomasti nuoria pitää valita. Ei parkkiintuneita kähmijöitä

Äänestä

Nuoret vain norkoilevat sossun luukulla ja pössäyttelevät. Ei heistä ole vaalityöhön.

Äänestä

OLETKO PIRKANMAALTA, SILLOIN TÄSSÄ ON TARJOUS, JOSTA SINUN ON MAHDOTON KIELTÄYTYÄ,

Tiina Palovuori tai Sakari Puisto

ERÄS KATSOTUIN VAALIVIDEO on teekkari Tiina Palovuori

Huomautan, että biotekniikka ei a) vitsi b) kaljanpanemista vaan c) täyttä tiedettä

Tiina Palovuori, Pirkanmaan vaalipiiri, numero 128, nuori teekkari (biotekniikka), https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokkaat/tiina-palovuori

https://vaalit.perussuomalaiset.fi/piirit/pirkanmaa http://tiina.palovuori.fi/ https://www.facebook.com/palovuori2015 https://vaalit.perussuomalaiset.fi/

\\\\\\KUUNTELE VAALIVIDEO\\\\\\ http://vaalikone.yle.fi/eduskuntavaalit2015/pirkanmaa/ehdokkaat/4760 Lupaan helpottaa yrittäjien arkea ja parantaa heidän taloudellista turvaansa. Yrittäjyydessä on Suomen tulevaisuus. Lupaan karsia turhaa hallintoa ja byrokratiaa. Lakien ja säännösten viidakko rasittaa kansalaisia ja suitsii talouskasvua. Lupaan oikeudenmukaistaa erityisesti väkivaltarikoksista annettavia tuomioita. Ensisijaisesti on pidettävä huolta uhreista, ei rikollisista.

Tiina Palovuori, Pirkanmaan vaalipiiri, numero 128, http://tiinapalovuori.puheenvuoro.uusisuomi.fi/191861-elvytysta-nuorten-pussista

Sakari Puisto, Pirkanmaan vaalipiiri, numero 129, fyysikko, filosofian tohtori, Cambridgen yliopiston vieraileva tutkija (Englanti), https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokkaat/sakari-puisto https://vaalit.perussuomalaiset.fi/piirit/pirkanmaa http://blog.sakaripuisto.fi/ https://www.facebook.com/sakari.puisto https://vaalit.perussuomalaiset.fi/

\\\\\\KUUNTELE VAALIVIDEO\\\\\\ https://www.youtube.com/watch?v=JcwysNy03fY http://vaalikone.yle.fi/eduskuntavaalit2015/pirkanmaa/ehdokkaat/4213 En sorru kevytmieliseen mielikuvapolitiikkaan, vaan pyrin ajamaan maan todellista etua vaikeissakin kysymyksissä. Puutun suorasanaisesti vinoutumiin mm. maahanmuutto- ja EU-politiikassa sekä veronmaksajien, eläkeläisten ja pienyrittäjien epäkohtiin. Pyrin tervehdyttämään nykyistä ylimielistä vallankäyttö- ja hallintokulttuuria, ja saamaan siihen todellista tulosvastuuta.

http://blog.sakaripuisto.fi/?page_id=2

Sakari Puisto, Pirkanmaan vaalipiiri, numero 129, https://www.suomenuutiset.fi/sakari-puisto-eu-kriittisten-on-kaannettava-laiva/

Äänestä

Vaalimainoksilla pidetään pystyssä hyvien veljien mainostoimistoja. Ei noita kukaan vähänkään tolkullinen vakavissaan ota.

Äänestä

No mitäs nämä pentu ministerit sai aikaan ? Pirun moiset velat kansan maksettaviksi ja kaikki peruspalvelut tuhottua. Fantastista Hei ! Me tienataan tällä. Maahan tarvitaan 1,8 miljoonaa maahantunkeutujaa. Näkyyks kello onko tukka hyvin ? Selffi selffi. Että silleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vienotäti kirjoitti:

mitä hittoa! Nuoria ,sinne pitää saada ,uusia ajatuksia,ei sinne tarvita vanhoja,muuten sama meininki jatkuu!Hamuavat vain rahaa ja etuja!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu