Näitä kun on neukulla pari tuhatta niin lännessä hymy hyytyy:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1428390137337.html
Ei ole meidän Leopardeista vastusta niille, sama nekin romuttaa kuten T-71:et. Nato ei lähde sotimaan noita vastaan ja valta Itä-Euroopassa palautuu taas Venäjälle.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1428390137337.html
Ei ole meidän Leopardeista vastusta niille, sama nekin romuttaa kuten T-71:et. Nato ei lähde sotimaan noita vastaan ja valta Itä-Euroopassa palautuu taas Venäjälle.
Vastaukset 5
Vanhimmat
heh...hymy on hyytynyt jo länneltä, kun on joutuneet katsomaan tuota venäjän säheltämistä.
Itä-eurooppalaiset taas menevät mieluummin narun jatkoksi, kuin palaavat ryssän terrorin alle.
Toivottavasti ei koskaan tarvitse oikeasti kokeilla näitä aseita.
Parempi, kun Venäjän ja lännen välit paranevat ja tehdään sopu Ukrainasta ja muista suhteita hiertävistä asioista.
Kukaan ei voi sotaa voittaa.
Mitä se hyödyttää kun niissä on pakkovärvätyt asevelvolliset miehistönä. Vaihtavat vielä vaununsa viinaan ja huumeisiin.
Ase on täsmälleen yhtä hyvä kuin käyttäjänsä. Pelkkiin suoritusarvoihin tuijottaminen vie harhaan.
------Mitä se hyödyttää kun niissä on pakkovärvätyt asevelvolliset miehistönä-----
Tarkoitat siis Suomen armeija Leopardeja? Venäjällähän remmissä onkin suurimmaksi osaksi ammattisotilaat.
Tässä lisää pökköä pesään, ei naurata.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015040819479520_ul.shtml
Kasakka ottaa omansa, se ottaa vielä Baltian, Ukrainan ja Valko-Venäjän sekä Kaukasuksen pikkuvaltiot. Keski-Aasian muslimimaihin se tuskin haluaa kajota, niistä ei olisi muuta kuin riesaa.