Juuri rasismiin on puututtava vaikka henkensä uhal

http://yle.fi/uutiset/suomalainen_antaa_rasistin_riehua_ja_seuraa_sivusta/7130098

Sen verran "streetwisea" on joutunut oppimaan, ettei kaikkien kahjojen juttuihin kannata puuttua ja näinhän on poliisikin opettanut. Mutta rasismi maailman pahimpana rikoksena on nyt siis poikkeus, johon on kansalaisvelvollisuus puuttua, toisin kuin mihinkään muuhun huonoon käytökseen tai rikokseen.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Pahimmat rasistit tulevat näistä muslimimaista! Suomi suomalaisille ja nämä työhaluttomat ja rikolliset loiset ulos Suomesta ja rajat kiinni.

Äänestä

minuakin on Moveri nimitellyt rasistiksi ja rikolliseksi, eikä kukaan ole puuttunut asiaan.

Äänestä

myllypurossa asuu paljon ulkomaan eläviä. olin tänään myllypurossa ja niitä oli siellä joka paikassa kuljeksimassa.

Äänestä

Rasisteja on nuo Afrikasta muuttanet sompanssit joilla on korvien välissa Saharan hiekkaa ja khattia.

Äänestä

Breivik tietäää oikean vastauksen

Äänestä
  • Paskaläjä se on.

    Äänestä

  • Breikkis tiesi mistä karsiminen pitää aloittaa : tappajista tietty. Mitä vähemän tappajia sen rauhallisempaa ihmisillä on elää. Ei autettavien kuulu tappaa auttajia, ellei kyse ole sodasta.

    Äänestä

  • sodassa suomet vs tappajat. Pedofiilit on tappajien puolella.

    Äänestä

  • Siksi tuomarit on pedofiilien puolella koska nekin haluaa laillistaa pedofiilian kuten opettajat ja muut henksiesti sairaat pienimunaiset kykenemättömät ääliöt

    Äänestä

Onneksi koulut ja urheiluseurat ovat ottaneet nollatoleranssin rasismille. Parempi myöhään kuin ei milloinkaan.

Äänestä
  • Koulun opettajjat just opettaa oman syrjivän rasisminsa oppilaille, siksihän ne kouluampumisetkin on tapahtuneet, koska opet syrjii köyhien perheiden lapsia, eikä anna niiden opiskella rauhassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


brysselin kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/suomalainen_antaa_rasistin_riehua_ja_seuraa_sivusta/7130098

Sen verran "streetwisea" on joutunut oppimaan, ettei kaikkien kahjojen juttuihin kannata puuttua ja näinhän on poliisikin opettanut. Mutta rasismi maailman pahimpana rikoksena on nyt siis poikkeus, johon on kansalaisvelvollisuus puuttua, toisin kuin mihinkään muuhun huonoon käytökseen tai rikokseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu