Taas seksiä ylellä

teemalla ja tietenkin aviorikos, pelkkää pornoa verovaroilla pakkosyötetään elokuvilla yksinäisille kuten minä voimaan vielä pahemmin.
26<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Onpa kauheaa. Nyt voitkin työntää sen pääsi takaisin perseeseen ja alkaa runkkaamaan nettipornon parissa.

Äänestä
  • Ai sori, en ihan heti tajunnut että olet hihhuli tai muuten vain hullu.

    Äänestä

Siis olet yksinäinen, ja vingut kun telkkarista tulee erotiikkaa? Pornoa YLE:ltä ei varmasti tule, taidat olla vain joku lestadiolainen jonka mielestä suutelukin on pornoa...
Ainahan sitä kanavaa voi vaihtaa jos ei miellytä?

Äänestä
  • kanava muille vaikken katsoisikaan ja aviorikos vielä, yleltä, yrittävätkö aivopestä pettämään.

    Äänestä

  • näkyyse kirjoitti:

    kanava muille vaikken katsoisikaan ja aviorikos vielä, yleltä, yrittävätkö aivopestä pettämään.

    Ei se tv-kanava näy jos sitä ei katso...

    Äänestä

  • aina katsoo ja näkee aviorikoksen joka ajaa haluamaan itsekin.

    Äänestä

  • ei nykyään enää osata tehdä elokuvia jossa ei sexsiä tuputeta,
    mihin on kadonnut ns rakkaus, pelkkää paneskelua koko homma

    mun katseeni etsii,
    sitä ainoaa
    jota kaipaan
    ja rakastan.

    Äänestä

  • vainsinä kirjoitti:

    ei nykyään enää osata tehdä elokuvia jossa ei sexsiä tuputeta,
    mihin on kadonnut ns rakkaus, pelkkää paneskelua koko homma

    mun katseeni etsii,
    sitä ainoaa
    jota kaipaan
    ja rakastan.

    Rakkaus on toki tärkein, mutta olennainen osa sitä on seksi.
    En minäkään ymmärrä miksi sitä joka paikassa on tuputettava.

    Äänestä

  • Tuo ikuinen "ainahan kanavaa voi vaihtaa" on kyllä jotain niin typerää perusteluna että huhhuh. Kuvastaa jotenkin niin hyvin tätä itsekeskeistä, läpeensä turmeltunutta kulttuuriamme. Ei mitään käsitystä yhteisöllisyydestä, siitä että kanavia katsovat ehkä arvostelukyvyttömät lapset (tai aikuiset, heistä varmasti kaksi kolmannesta jo täysin arvostelukyvyttömiä, tositeeveet tuhonneet ajattelun..), vain se on tärkeintä että juuri Minulle ANYTHING GOES. Ja muu on hihhulointia!

    Äänestä

  • MitäVäliäMillään kirjoitti:

    Tuo ikuinen "ainahan kanavaa voi vaihtaa" on kyllä jotain niin typerää perusteluna että huhhuh. Kuvastaa jotenkin niin hyvin tätä itsekeskeistä, läpeensä turmeltunutta kulttuuriamme. Ei mitään käsitystä yhteisöllisyydestä, siitä että kanavia katsovat ehkä arvostelukyvyttömät lapset (tai aikuiset, heistä varmasti kaksi kolmannesta jo täysin arvostelukyvyttömiä, tositeeveet tuhonneet ajattelun..), vain se on tärkeintä että juuri Minulle ANYTHING GOES. Ja muu on hihhulointia!

    No sitä kanavaa VOI oikeasti vaihtaa, ainakin omassa telkkarissa niitä on yli 150. Ei kai se mun vika ole jos jotkut lestat saa katsoa sitä yhtä ainoaa.

    Äänestä

  • Lesta-TV kirjoitti:

    No sitä kanavaa VOI oikeasti vaihtaa, ainakin omassa telkkarissa niitä on yli 150. Ei kai se mun vika ole jos jotkut lestat saa katsoa sitä yhtä ainoaa.

    netissä saa katsella pornoa ei siihekään tvtä tarvita.

    Äänestä

tuputamisesta on tullut jo pakko pullaa todellisuudessa on käynyt päin vastoin tutkimuksen mukaan suomalaisten seksi on 10 vuodessa vähentynyt 5 osan.

Äänestä

Uusissa myynnissä olevissa televisiomalleissa on jo automaattisesti kaukosäätimissä ohjeet miten voi blokata Ylen kanavat näkymästä telkussaan fiksua sanoisinko

Äänestä
  • kaikki seksiin ja etenkin aviorikoksiin liittyvät kohdat olisi hyvä.

    Äänestä

Jos ohjelmat TV:ssä ahdistaa noin paljon, eikä osaa valita katselemaansa, kannattaa hävittää koko h..vetintoosa ja ottaa vaikka mieleisensä kirjan luettavakseen.

Äänestä
  • Lestoilla näkyy yksi kanava, ja sitäkin saa katsoa vain sunnuntaisin silmät kiinni.

    Äänestä

  • Siveysvyön_kera kirjoitti:

    Lestoilla näkyy yksi kanava, ja sitäkin saa katsoa vain sunnuntaisin silmät kiinni.

    lestat harrastaa seksiä niin paljon että aikaa tvetä katsella.

    Äänestä

  • Siveysvyön_kera kirjoitti:

    Lestoilla näkyy yksi kanava, ja sitäkin saa katsoa vain sunnuntaisin silmät kiinni.

    Ja tiettyinä kuukausina. Kunhan verhot on suljeyttu.

    Äänestä

  • panotus kirjoitti:

    lestat harrastaa seksiä niin paljon että aikaa tvetä katsella.

    Uuh, taidan alkaa mormooniksi.

    Äänestä

ei kai kanavaa vaihtamalla katoa seksi lika on liikaa oli mitä oli.

Äänestä
  • päästään pännähästä.

    Äänestä

Onse hirveetä. Vaimo alko katella taas sillä silmällä.

Äänestä

Minä kävin kirjaston lukuslissa lukaisemassa yhen paperinivaskan, se tais olla joku kunta-/sosiaali-ja tervhuollon/sairhoidon uudistus-suunnitelma-/-ehdotus//komitean mietintö - tyhmyyttäni hökäisin että
mu mielestä vakavia puuttei/ hevonpersuuksista sekin semmosenaan. Ei mennyt kuinpari päivää, niin kauppajonossa seistess ylväät leidit ilmotti että sieltähän iteki oot kotoosin ja pelkkää kärmeensiementä koko eukko kun et hyvällä usko. Kopsahti taas kerran kipeesti - oikeastaan vuoskymmeniä ollu sitäkin mieltä ettei noist pornovetoisuuksista ikinä mitää apuaa oole ollut tai tullut.
E liioin veren- tai rahanhimosuuksista. Eikä ihmisten esineelllistämisestä - fittness-ladytkin vaan kohkaaa hanureittein kiristäämiisestä - hoh hoijaa....

Äänestä

vai pelkkää pornoa Yleltä tulee?
Hmmm listaappa tähän että mitä ohjelmia Yleltä tosiaan tulee ja mikä osuus siitä on "pornoa"!

Voisin veikata että 99,9% tulee jotain ihan muuta kuin "pornoa" tai edes sinnepäin.

Toiseksi, mikä oli kellon aika kun tuota tuli?

Äänestä
  • Aloittajalla tuli pari tuntia ohjelman jälkeen. ...Unissa.

    Äänestä

TÄSTÄ EI YLE KERRO

Pitääkö muhamettilaisten törkeyksistä vaieta? Onko sananvapautta kansainvälisesti ja Suomessa? http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015040819484024_ul.shtml 16-vuotiaana raiskattu Gulnaz elää avioliitossa raiskaajansa kanssa Torstai 9.4.2015 Raiskattu afgaanityttö joutui ensin vankilaan ja armahduksen jälkeen avioon raiskaajansa kanssa

ENNEN VAALEJA SUURI SANANVAPAUSKESKUSTELU PERUSSUOMESSA. Muhamettilaisten vainoama Lars Vilks, mukana Suomesta myös dosentti Arto Luukkanen http://artoluukkanen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/192141-suomi-muuttuu-venajaksi Arto Luukkanen, Uudenmaan vaalipiiri, numero 71, Venäjän ja Itä-Euroopan tutkimuksen yliopistolehtori, tohtori, dosentti, https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokkaat/arto-luukkanen

https://www.suomenuutiset.fi/kohupilapiirtaja-suomeen-ensi-viikolla-paikka-pidetaan-toistaiseksi-salassa/ Perussuomalaisten kansanedustaja Mika Raatikainen on kutsunut Muhammed-pilapiirroksesta tunnetuksi tulleen Lars Vilksin Suomeen. Ruotsalainen Vilks saapuu Suomeen ensi viikolla ja hän osallistuu keskustelutilaisuuteen. – Tilaisuus järjestetään Helsingissä, mutta paikasta ja aikataulusta kerrotaan turvallisuussyiden takia vasta myöhemmin. Itse tilaisuudessa on tarkoitus keskustella sananvapauden, yleisen turvallisuuden ja itsesensuurin suhteesta, Raatikainen kertoo. Vilksin lisäksi keskustelutilaisuuteen osallistuu dosentti Arto Luukkanen. Raatikaisen mukaan Vilks lupautui tilaisuuteen helposti

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tälläkertaa kirjoitti:

teemalla ja tietenkin aviorikos, pelkkää pornoa verovaroilla pakkosyötetään elokuvilla yksinäisille kuten minä voimaan vielä pahemmin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu