Meinaan tuolla lehden kääntymisellä sitä, että palataan taas normaaliin runkosarjan meininkiin. Silloin molemmat joukkueet napsivat aina voitot vieraspeleissä. Nyt Jyp on päässyt taas hyvään vauhtiin ja ketjujen itseluottamus on kohdallaan.
Puolustaessa Jypin ei kannata liikaa vartioida Donskoita, eihän hän juuri osu maaliinkan, no kaksi osumaa on saanut pudotuspeleissä. Sen sijaan Jypin täytyy vartioida huolellisesti Kemppaista, joka on maalintekijä! Näillä toimenpiteillä sekä Tuomas Tarkin normaali-illan huikeilla torjunnoilla Kärpät pidetään aisoissa. Tämä on hyvä kaava ja näin voitto taas Raksilassa tulee Jyväskylään. Tässä vaiheessa voitettujen otteluiden määrässä 2-2 ei ole mitään yllättävää. Kärpät on niin kova joukkue, että sitä Jyp ei voita 4-0, kuten voitti Bluesin! No ei toi kahden voiton lipsahdus Kärpille ole kovin paha, onhan Kärpät ollut hyvä sparraaja Jypin finaalivastustajaa Lukkoa ajatellen.
Lehti kääntyy JYP - Kärpät, ennusmerkit ilmassa!
jaakko-jkl
2
94
Vastaukset
- tapluktaputeltu
Miksi nelonen pro ei voi kummallakin kanavilla 1 ja 2 näyttää molemmat välieräottelut kun kerta tekevät kummastakin ottelusta ohjelman. Pro näyttää seuraavaksi vain tap-luk pelin.
- asdköalskdö
Se johtuu ihan vaan siitä, että pelit näytetään etelän joukkueiden mukaan ja näin se on ollut aina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1285744
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962549- 1342467
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv72066- 121323
- 581055
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍81032- 51912
- 76825
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101815