Kumma kun ennen oli jatkuvasti joku naureskelemassa että Ruotsi hyökkää Suomeen ja millon joku Islanti miehittää Suomen jne. me hyökätään Venäjälle... Ei ole enää. Tämä kaikki solvaus on hiljennyt... onko tämä omituista sattumaa, kuten kaikki aina on skeptikoille vai onko totuuden haamu hiipinyt selän taa? Mitä jos nuo profeetat puhuikin aina totta.
Entäpä vielä sekin että jos ensimmäinen ns. palstaprofetia toteutuu täysin, toteutuu seuraava, uskovien katoaminen, mitä luulette miten käy loppujen ja pilkkaajien, joita varoitettiin.
Matt. 24:37 Sillä niinkuin oli Nooan päivinä, niin on Ihmisen Pojan tulemus oleva.
"Venäjä miehittää" kritiikki kadonnut
7
221
Vastaukset
- Todellistahätää
Eksytys senkun pahenee, ja saalis on mittavaa, kun kohteena on lapset ja nuoret.
- Tuulah
juuri niin jarmo näin tulee käymään uskovien pilkkaajille. tulevat hämmästymään profetioiden täyttymistä.
Näkyy kylläkin häipyneen myös "Venäjä miehittää Suomen silloin ja silloin" -profetiat.
No toi on just se paradoksi mitä olette ihmetelleet kun joku lentokone tippuu jne. eikä kukaan profetoinut. Kun oikea profetia annetaan, niin se annetaan reilusti ennakkoon, jopa sata vuotta aikaisemmin, ehkä jotkut jopa 3000 vuotta ennen kuin ko. tapahtuma toteutuu. Tämä tekee katsos profetiasta Jumalan sanomaa... eikä se että kun kaikki merkit on ilmassa, aletaan huutelee. Se on teidän ateistien tapa touhuta.
Jarmo !
Venäjä ei tule hyökkäämään Suomeen. Ei ikinä.
Jumala ei salli sellaista enää tapahtuvan.
Ei ikinä.Mutta kun Jumala toteuttaa samaa kaavaa kuin aina. Jumala ei tule julistamaan eduskuntaan että tehkää parannus tai... yms. eikä silittele päähän ja sano "kyllä se siitä", vaan Jumalan toiminta perustuu varjelukseen ja sen poisottoon, mikäli kansa ei kunnioita varjelusta eli ei huoli sitä, vaan haluaa pärjätä ilman Jumlaaa. Saamansa pitää ja tästä syystä Jumala sallii jne. ei voi mitään. Ei tämä Jumalan vika ole, ihan turha syyttää, vaan ihmisten ja koko kansan syy.
Kun sinä kasvatat lastasi joka aina vaan haluaa kokeilla onko hella kuuma ja sinä varjelet ja estelet tätä. Jossain vaiheessa sanot että noh, älä syytä minua, vaan kokeile sitten onko kuuma ja sallit tapahtua vaikka itseäsi sattuu vielä lastasi enemmän mutta sinä tiedät ettei lapsi enää koskaan tekisi niin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712983
- 462584
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322235- 792148
- 951966
- 321722
- 121536
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171497Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291319Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil221253