Ovatko Vihreät mielestäsi eliittiä

Risupartaiset takkutukkaiset ja heinälle haisevat vihreät nostavat itsensä eliittiin.
Mutta miten kansa heistä ajattelee.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Suomella ja Suomalaisilla ei ole varaa näihin piipertäjiin jotka vastustavat kaikkea yrittämistä ja tuloja tuovia työpaikkoja Suomessa. Että silleen.

Äänestä
  • Vihreät kannattaa sitä millä pääsee hyville palkoille, kuten ydinvoimaa jota parhaillaan yritetaan saada toimivaksi.
    Ympäristöstä viis.
    Töitä voimalassa ainakin on ollut, pitihän voimalan valmmistua jo vuosia sitten.
    Tosin siinäkin Puolalaiset 2 euron tuntipalkkaiset saivat työpaikat, ei Suomalaiset.

    Äänestä

Mitenhän kalliiksi olisi voimala tullut Suomalaisella työvoimalla ja 8 euron tuntipalkalla.
Varmaan 20 miljardia.

Äänestä

27.3.2015 22:03

Koittakaa nyt hyvät ihmiset ymmärtää tosiasiat: Mitä Suomi tekee maahanmuuttajilla? Mitä Suomi tekee Somaleilla?

Suomi tekee sen, että veroaste ja järjestyshäiriöt nousevat. Tämä tosiasia huomioon ottaen on hyvin vaikea käsittää vihreidenkin intohimoa ottaa tänne kaikki maailman "apua" tarvitsevat ihmiset.

Todellisuudessa "apua" tarvitsevat ovat rahaa tarvitsevia pummeja, toisten rahaa tarvitsevia pummeja.

Suomessa suomalaisten pitäisi avata silmät, kohta on myöhäistä. Ja kiihkottomasti ihan totta.

Äänestä

TÄYSIN TOSIelämästä vieraantuneita humppahippaheikkejä,-jotka lätystelevät villapipo päässä pitkin katuja keskellä kesääkin-kun eivät oo ees päässeet äidistään eroon.- saatikka että olisivat kasvaneet aikuiseksi !

TÄMÄN MAAN ja KANSAN ON AIKA SANOA NIILLE-ETTÄ TURVAT TUKKOON PENIKKATAUTISET !!!- SILLÄ NYT ON ISÄNNÄN AIKA LYÖDÄ NYRKKI PÖYTÄÄN,-että ORSILANKUT PAUKKAA,- ja piipertäjät PAINUVAT HELEVETTIIN PIIPITTÄMÄÄN homojuttujaan!!!

Äänestä

Mitä ihmeen eliittiä? Punavasemmistolaisia ovat. Näyttelevät parempiosaisia, mutta aivan vasemmistolaiset aatteet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ö-eliitti kirjoitti:

Risupartaiset takkutukkaiset ja heinälle haisevat vihreät nostavat itsensä eliittiin.
Mutta miten kansa heistä ajattelee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu