"Simsalabim-temppu"

tuuriavälttelevä

Kuinka tyhmä onkaan Vesa Keskinen! Ja englantikin on sitä pohjalaista juuh tii tööhtä sen brasilialaisen ostomorsiammen kanssa, siitä tietää ettei pohjalaiset ainakaan ulkomaankauppaa pyöritä.

4

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiritombaa

      Tästä aloittajasta lienee valunut paras osa lakanalle äitinsä v..sta

    • faktabiitti

      ei se ole v.itse kyllä sitä suomenkauppaakaan pyöritellyt,yritti aluksi keulakuva on..huono sellainen nykyään toki markkina-arvoa tuo..bisnesälyä ei löydy. faktaa

    • sreittarikari

      korjaus aloittajalle osto transu..kylläkai suomestakin tyhmälle ottajia löytyy ei se niin ruma oo? mut v-mies ja sen poikakaveri danhammer on tykästyny tummiin transuihin...siks vesalla on aina noita jotka ei muka saa lapsia--paha saada kun on termos housuissa? mitä tulee ulkomaan kauppaan taitaa se tukea etelä-afrikkaa enemmän ku spr ei ehkä vaan tiedä sitä ite

    • Hohhoijaaaaaa

      Masentavaa kateutta taas ilmassa ja kaikenlaista pahansuopaisuutta.
      Antaa Vesankin valita morsiamensa oman makunsa mukaan, kotimaisissakin paljon miehistyneitä naisia lyhyine tukkineen, ei kaikkien heteroiden tyyppiä sit semmoosetkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      342
      4332
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      142
      2428
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2056
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1571
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1107
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      42
      1094
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      22
      1005
    8. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      140
      999
    9. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      989
    10. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      931
    Aihe