Kadonnut videobloggaaja jore1961

Mihin on taas kadonnut pudasjäveläinen bloggaaja jore1961 ?? Mies katoaa usein jonnekkin moniksi päiviksi ja usein syynä alkoholi ja katko :( Tais kiljua tehdä ihan liikaa ja juomingit oli sitä luokkaa että katkolle tie vei?
5271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sä etsit väärästä kaupungista ja väärällä palstalla.

jore ei ole köyhä. mies omistaa asuntonsa ja on muutenkin rahamies.

Äänestä

Vuokranasarmissa asuu ja köyhä on. Kirkkokazulla mun naaputina. Outo otus.

Äänestä

sä voit olla vuokralla, mutta et ole joren naapuri ja jore asuu omassa velattomassa asunnossa. sen verran säästeliäs mies että raha pysyy pankkitilillä ja koko ajan tulee lisää.

jos olisit fani niin tietäisit tämän hänen videoistaan ja et kirjoittelisi usealla nimimerkillä joista osalla joren puolesta ja osalla jorea vastaan.

Äänestä
  • Huomasin kans tosiaan että jossain videossaan kertoili että asunto on hänen oma ja näyttää siltä ettei mieheltä käteiset heti lopu, jossain kaupassa kuvasi kukkaroaan ja siellä valehtelematta n 3cm nippu 50e seteleitä ja noin yhtäkkiä arvattuna nipussa lienee n 3000-4000e puhdasta rahaa, eli ei mistään peraukisesta miehestä tosiaankaan ole kyse. Jore tilailee kännissä netistä jatkuvasti kaikenlaista ja välillä ei itsekkään muista moista tilanneen :) Sitä en tiedä onko säästöt saatu aikanaan kerättyä palkkatuloista tai onko kenties saanut perintöä tms? Mutta kyllä kämppä on Jore oma ja jore todellakin rakentelee siellä mopoja hitsaillen, rälläköiden, ja komperssori huutaa armoa :)) En haluais kyllä hänen naapuri olla :)

    Mutta sitä en jukolauta käsitä että kun miehellä on rahaa vaikka muille jakaa niin MIKSI hän käy putsaamassa siwan roskikset ja täyttää omat KOLME pakastinta ihan täyteen ruokaa? Mielestäni ne ruuat kuuluu oikeesti köyhille henkilöille ei Jorelle!! Tässä asiassa Joren on syytä katsoa peiliin ja HÄVETÄ!!

    Äänestä

Jore1961 lopettaa bloggaamisen, jonnet aukoo hänelle liikaan päätään ja Jore on päättänyt lopettaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jorenfani kirjoitti:

Mihin on taas kadonnut pudasjäveläinen bloggaaja jore1961 ?? Mies katoaa usein jonnekkin moniksi päiviksi ja usein syynä alkoholi ja katko :( Tais kiljua tehdä ihan liikaa ja juomingit oli sitä luokkaa että katkolle tie vei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu