Ylistyspuhe islamille!

Jo on pohjalaisessa Ilkassakin potaskan jauhaminen mennyt pitkälle, kun islamin vastustaminen osoittaa vain sinun omaa tietämättömyyttäsi ja pimeää puoltasi.,,,
http://www.ilkka.fi/mielipide/kolumnit/islam-ei-ole-vieras-vaan-sukulainen-1.1813561
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuollaista paskaa puhuvilla on aina joku motiivi ulostamiseensa, tuossa kuvassa katselee niin omahyväisen näköinen uber-ihminen että taitaa olla muslimi.

Äänestä
  • Hohoijaa! Yritän ymmärtää, mutta en ymmärrä. Jospa nyt sitten liitetään yhteen kristinusko ja islam, niin selvitään siitäkin erilaisuudesta. Kirkon kellotornista voi hyvin koilottaa rukoushetket ja kristityt naiset voivat pukeutua kaapuihin. Siinä saastyy rahaakin, kun ei tarvi joka kevät ja syksy ostaa uutta muodinmukaista takkia!

    Äänestä

  • uskokaikkeen kirjoitti:

    Hohoijaa! Yritän ymmärtää, mutta en ymmärrä. Jospa nyt sitten liitetään yhteen kristinusko ja islam, niin selvitään siitäkin erilaisuudesta. Kirkon kellotornista voi hyvin koilottaa rukoushetket ja kristityt naiset voivat pukeutua kaapuihin. Siinä saastyy rahaakin, kun ei tarvi joka kevät ja syksy ostaa uutta muodinmukaista takkia!

    VOIT liittää yhteen saatananpimeyden,-ja kirkkaan puhtauden ?

    KERRO meille-miten se onnistuu ?

    Äänestä

SANOIKAAN- kun SANOI kristityille seuraajilleen- että "teitä syytetään, ja tapetaan, ja teistä kerrotaan kaikkia valheita, ja teidät heitetään tyrmään, JA HE LUULEVAT SILLÄLAILLA PALVELEVANSA JUMALAA"
JA KETKÄ SITÄ TEKEVÄT ?


JA SEN PITÄISI OLLA PÄIVÄNSELVÄÄ TEKSTIÄ-kuten KEKKONEN SANOI- että kun muslimeita on tarpeeksi paljon-niin he tekevät kaikkien kansojen elämästä yhtä helevettiä-kuten lähi-idässä OVAT TEHNEET !!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mekka_la kirjoitti:

Jo on pohjalaisessa Ilkassakin potaskan jauhaminen mennyt pitkälle, kun islamin vastustaminen osoittaa vain sinun omaa tietämättömyyttäsi ja pimeää puoltasi.,,,
http://www.ilkka.fi/mielipide/kolumnit/islam-ei-ole-vieras-vaan-sukulainen-1.1813561

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu